Amazon

Co łączy Amazona z LG? Asystentka głosowa Alexa!

Tomasz Popielarczyk
Co łączy Amazona z LG? Asystentka głosowa Alexa!
1

Nie każdy zdaje sobie sprawę, ze asystentka głosowa Alexa to tak naprawdę rozwiązanie otwarte, z którego mogą korzystać również inni producenci sprzętu. Wśród nich znalazł się również LG.

Pokłosiem współpracy LG i Amazona jest SmartThinQ Hub - głóśnik, czy też właściwie centrum multimedialne dla domu wzorowane na urządzeniu Amazon Echo. W przeciwieństwie do niego Hub LG ma integrować się z innymi rozwiązaniami oraz urządzeniami wchodzącymi w skład ekosystemu smart home tej marki. Tych ciągle przybywa. Na minionych targach IFA na stanowisku LG prezentowane były nowe akcesoria IoT, takie jak SmartThinQ Lightbulb, SmartThinQ Plug oraz SmartThinQ Motion Sensor. Wszystkie w pełni współpracują z centrum multimedialnym LG SmartThinQ Hub oraz przystawkami LG SmartThinQ Sensor. A skoro o tych ostatnich mowa - SmartThinQ Sensor z urządzeniem Amazon Dash pozwala użytkownikom na zamawianie artykułów gospodarstwa domowego jednym przyciskiem. Teraz, pralka LG wzbogacona o SmartThinQ Sensor może nie tylko powiadomić właściciela o zakończeniu pracy, ale także zamówić zapas proszku do prania.

Najciekawsze w tym wszystkim jest jednak to, że zastosowanie znalazła tutaj w pełni funkcjonalna asystentka głosowa Alexa. To czyni SmartThinQ Hub kolejnym urządzeniem wykorzystującym tę technologię w domu. Alexa może tym samym już nie tylko odpowiadać na nasze pytania, udzielać informacji, budzić, przypominać o terminach itd. Jej rola została poszerzona również o zarządzanie domowym AGD. A to wszystko odbywa się przy pomocy zwykłych komend głosowych.

Kilka dni temu pisałem o coraz większej liczbie rozwiązań AGD, w których zastosowanie znajdują nowe technologie. Przykładem była chociażby lodówka LG wyposażona w 29-calowy wyświetlacz oraz system Windows 10. Teraz widzimy, że cała ta oferta "smart" AGD i im podobnych jest dopełniania przez urządzenia, które będą służyły do ich kontrolowania. I to ma sens. Posiadanie lodówki z Windowsem czy pralki z WiFi to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Producenci muszą nas przekonać, aby dokupić do nich mikrofalę, piekarnik, zmywarkę i kilka innych sprzętów - obowiązkowo tej samej marki. Na sam koniec stawiamy taki Hub i otrzymujemy pełną, głosową kontrolę nad całym domem.

Zanim się obejrzymy ta wizja stanie się rzeczywistością. Już teraz w przekonaniu wielu osób, w segmencie AGD pojawia się więcej innowacji niż gdziekolwiek indziej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

alexaAmazonMobileLGsmart home