Netflix

Co dalej z Daredevilem i innymi serialami Marvel od Netflix?

KK
Konrad Kozłowski
8

Daredevil, Luke Cage i Iron Fist nie otrzymają nowych sezonów na Netflix. Fani nie mogą jednak pogodzić się z tymi decyzjami i walczą o ich przywrócenie. Ale Daredevil może wrócić szybciej w innym miejscu.

Ogłoszenie skasowania Daredevila po premierze 3. sezonu było bolesną informacją dla fanów postaci, tym bardziej, że najnowsza seria prezentuje naprawdę dobry poziom i w przypadku 4. sezonu moglibyśmy liczyć na jeszcze więcej. Twórcy serialu przyznali nawet, że prace nad fabułą kolejnej serii już trwały, a wieść o zakończeniu serialu przez Netflix bardzo ich zaskoczyła.

Zobacz też: Uniwersum Marvela na Netflix się rozpada

W świetle takich informacji nikogo nie dziwi, że fani serialu postanowili wziąć sprawy swoje ręce - oczywiście na tyle, ile to możliwe. Zainicjowali internetową petycj pod hashtagiem #SaveDaredevil oraz uruchomili stronę pod adresem savedaredevil.com. Całą akcję poparli aktorzy odgrywający główne role w serialu, w tym Vincent D'Onofrio wcielający się w Wilsona Fiska, czyli Kingpina, a także Charlie Cox grający Matta Murdocka, czyli Daredevila.

Ten drugi w trakcie ACE Comic Con zachęcił nawet fanów do podpisywania petycji oraz przypomniał, jak wielkim jest fanem Spider-Mana i jak bardzo chciałby zagrać w produkcji, gdzie pojawiliby się obydwaj bohaterowie. O Tomie Holland mówił w samych superlatywach, ale na połączenie netfliksowego uniwersum z kinowym uniwersum Marvela nie było do tej pory szans. To może się wkrótce zmienić...

Już w dniu wydania oświadczenia o zakończeniu produkcji kolejnych serii Daredevila wspomniano, że Marvel nie może doczekać się nowych przygód Człowieka Bez Strachu, a wtedy rozpoczęły się oczywiście spekulacje nad tym, czy wewnątrz firmy nie są już snute jakieś plany na temat przyszłych losów Daredevila, który z Netfliksa zostałby przeniesiony do innej stacji czy usługi.  Logicznym wydaje się, by Daredevil wrócił na platformie Disney+, którą w tym roku uruchomi Disney być może nawet w Polsce, ale czy tak szybki transfer jest w ogóle możliwy?

Showrunner serialu, Erik Oleson, przyznał jednak na Twitterze, że już pracuje nad tym, by całą obsadę Daredevila zaangażować w inny projekt. Nic nie wskazuje na to, by miał to być właśnie Daredevil, ale jeśli za showrunnerem pomaszerowałaby cała ekipa odpowiedzialna za występ w Daredevilu, to czy faktycznie mieliby wspólnie wystąpić w czymkolwiek innym, niż kontynuacji losów mściciela z Hell's Kitchen? Później sprostował swoje słowa pisząc, że miał tylko na myśli nadzieje na ewentualną przyszłą współpracę z całym zespołem, ale może musiał to zrobić, bo pewne umowy nie zostały sfinalizowane?

Czytaj też: Daredevil wraca do formy – 3. sezon – recenzja

Niestety dla zwolenników Luke'a Cage'a czy Iron Fista, wokół pozostałych seriali Marvela z Netfliksa nie dzieje się tak dużo. Disney może rozważać użycie tych postaci w swoich serialach w ramach nadchodzących produkcji MCU, ale ostatnie doniesienia Discussing Films wskazują, że seriale będą skupiały się na mniej znanych postaciach z komiksów Marvela i budżet na 6-8 odcinkowe serie ma nawet wynosić 100 milionów dolarów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu