Felietony

Clipboard z nowym narzędziem do zapisywania czegokolwiek w sieci

Grzegorz Ułan
Clipboard z nowym narzędziem do zapisywania czegokolwiek w sieci
5

Internetowe schowki czy serwisy, umożliwiające przechowywanie treści do przeczytania na później, to niezwykle popularne narzędzia w sieci. Trudno się temu dziwić, są wygodne i praktyczne, często też udostępniają wiele dodatkowych opcji, jak przycinanie artykułów czy przekształcanie ich w czysty te...


Internetowe schowki czy serwisy, umożliwiające przechowywanie treści do przeczytania na później, to niezwykle popularne narzędzia w sieci. Trudno się temu dziwić, są wygodne i praktyczne, często też udostępniają wiele dodatkowych opcji, jak przycinanie artykułów czy przekształcanie ich w czysty tekst. Clipboard to taki schowek, gdzie możemy w wygodny sposób zapisywać różne elementy z odwiedzanych serwisów. Pisaliśmy Wam o nim jeszcze w 2011 roku, kiedy to został uruchomiony, już wtedy umożliwiał ciekawe opcje w tym temacie, a w ostatnim czasie wydał świetną aktualizację swojego narzędzia, które jeszcze bardziej upraszcza i uprzyjemnia korzystanie z tego serwisu.

Do tej pory, dzięki Clipboard, można było kopiować wybrane elementy po najechaniu na nie myszką, teraz proces ten został w pełni zautomatyzowany i do tego podzielony na kilka kategorii odpowiadających rodzajom tych elementów.

Po zainstalowaniu rozszerzenia i każdorazowym uaktywnieniu go z paska przeglądarki, na samym dole przeglądanych serwisów pojawia się wysuwany panel narzędziowy. Możemy z niego wybrać, jak do tej pory, zaznaczanie myszką elementów oraz dodatkowo - całą widoczną stronę, wszystkie zdjęcia, wybrany fragment tekstu czy właśnie tylko sam artykuł w czystej postaci.

Tak wybrane elementy możemy otagować i zapisać na naszym koncie w Clipboard.

W samym serwisie dochodzą funkcje społecznościowe, które osobiście wydają mi się akurat mało przydatne, ale dla tych, co lubią dzielić się ze znajomymi swoimi znaleziskami, znajdzie się w nim wiele przydatnych w tym celu funkcji.

Na szczęście jest też opcja zachowania ich jako prywatne, dzięki czemu serwis można wykorzystać jako swój osobisty internetowy schowek, do którego można później wracać i odczytywać odłożone materiały w wygodnej i praktycznej ku temu formie.

Zaktualizowane rozszerzenie można pobrać bezpośrednio ze strony Clipboard - http://clipboard.com/tools - dostępne jest dla Chrome i Firefoxa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu