Moje przemyślenia

Ciufcia, największy polski serwis z zabawami edukacyjnymi dla dzieci, wydał aplikację na iPada

Jan Rybczyński
6

Choć zabawy z urządzeniami elektronicznymi nie powinny zastępować standardowych klocków i innych zabawek, potrafią być bardzo pomocne. Dawkowane w odpowiedniej ilości pomagają trenować skupienie, dają dziecku zajęcie i przy okazji mogą czegoś nauczyć. Potrzebę stworzenia serwisu dla rodziców z najmł...

Choć zabawy z urządzeniami elektronicznymi nie powinny zastępować standardowych klocków i innych zabawek, potrafią być bardzo pomocne. Dawkowane w odpowiedniej ilości pomagają trenować skupienie, dają dziecku zajęcie i przy okazji mogą czegoś nauczyć. Potrzebę stworzenia serwisu dla rodziców z najmłodszymi dziećmi zauważyła Ciufcia, tworząc serwis specjalnie dla nich. Problem pojawia się kiedy podróżujemy i nie mamy dostępu do internetu, a każdy rodzic wie, że podróż potrafi się dziecku dłużyć. Dlatego powstała aplikacja na iPada, która bawi i uczy najmłodszych użytkowników tabletów.

Cufcia to przede wszystkim portal dla rodziców z małymi dziećmi. Zawiera zestaw gier i zabaw podzielonych na dwie główne kategorie: "maluchy" i "starszaki", w których jest znacznie więcej podkategorii, takich jak kolorowanki czy zabawy z geografią. Od dwóch dni dostępna jest również aplikacja w App Store, przeznaczona na urządzenia Apple.

Cała aplikacja składa się z 16 prostych mini gier. Mamy równe rozdzielanie czekolady pomiędzy dzieci, puzzle, układanie klocków, dopasowywanie i rozpoznawanie kształtów, liczenie palców i tym podobne zajęcia.


Przetestowałem gry na swoim półtorarocznym synu, dla którego zwykle dość ciężko znaleźć odpowiednie gry, większość jest jednak dla starszych dzieci. Co prawda wymagał odrobinę mojej pomocy i sam chciał, żebym pomógł mu prowadzić palec w niektórych przypadkach, ale to co pokazywało się na ekranie sprawiało mu sporo radości. Co prawda liczenie palców jeszcze nie jest dla niego, najpierw musi nauczyć się mówić, a co dopiero liczyć, ale za to skaczące żabki czy skaczący koń, klocki i ciuchcia jeżdżąca po okręgu zgodnie z nachyleniem iPada bardzo mu się podobały.

Podoba mi się, że oprócz umiejętności czysto zręcznościowych, gry rozwijają również inne umiejętności, jak choćby wspomniane liczenie czy rozdzielanie czekolady. Skoro dziecko spędza już czas nad elektroniką, fajnie jeśli czegoś się przy okazji nauczy, czegoś co przyda się również w realnym świecie, nie tylko w wirtualnej rzeczywistości.

Aplikację z pewnością wykorzystam w czasie jazdy samochodem do rodziny przy okazji nadchodzących świąt, czego nie mógłbym powiedzieć o internetowych grach umieszczonych na stronie Ciufci. Dodatkowo dotykowy interfejs iPada jest bardziej przyjazny dla najmłodszych, dla których dotykanie jest bardziej naturalne, niż przekładanie ruchu myszki na ruch kursora na ekranie. Pokrzepiająca jest również świadomość, że gry zostały opracowane przy współpracy z psychologami i pedagogami dziecięcymi.

Appkę Ciufci dla iPhone'a można pobrać stąd, a na iPada stąd. Cena w obu przypadkach wynosi 1,59 € czyli ok. 7zł. W celu podjęcia decyzji o zakupie, warto sprawdzić czego możemy się spodziewać, zaglądając na Ciufcia.pl.

Na koniec niespodzianka, trzy kody promocyjne, pozwalające pobrać aplikację w wersji na iPada za darmo (nie działa na iPhone):

JFLF7MKNXRWX
PL994XYW7YLY
EXE3M7Y9NM96

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Polskadzieciedukacja