Polska

Chyba już wiadomo kto kupuje o2 i może też Wirtualną Polskę

Grzegorz Marczak
Chyba już wiadomo kto kupuje o2 i może też Wirtualną Polskę
19

IEN Holding S.a.r.l. z siedzibą w Luksemburgu złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na koncentrację polegającą na przejęciu kontroli nad Grupą o2, podał UOKiK na swojej stronie internetowej. Wniosek jest w toku, wpłynął wczoraj czyli 11 września (za wyborcza.biz)...

IEN Holding S.a.r.l. z siedzibą w Luksemburgu złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na koncentrację polegającą na przejęciu kontroli nad Grupą o2, podał UOKiK na swojej stronie internetowej. Wniosek jest w toku, wpłynął wczoraj czyli 11 września (za wyborcza.biz)

W tym momencie warto przypomnieć o plotkach jakie od dłuższego czasu krążą po rynku. Mianowicie o2 wraz z partnerem miałoby przejąć i zarządzać Wirtualną Polską. Serwis ten został już jakiś czas temu wystawiony na sprzedaż, co jakiś czas dochodziły do nas nieoficjalne informacje o potencjalnych zainteresowanych wśród których wymieniana była min. Agora (nieporozumienie moim zdaniem, nawet jak wezmą kredyt).

IEN Holding to według nie potwierdzonych informacji spółka którą założyło o2 i fundusz Innova Capital w celu przejęcia Wirtualnej Polski (tak sugeruje Rzeczpospolita).

[Aktualizacja] Michał Olszewski wrzucił na Facebooku link do dokumentu spółki także wszystko jest już jasne.

Jeśli chodzi o fundusz Innova Capital to ma on długą historię inwestycji w Polsce, w jego portfelu znajdziemy między innymi takie spółki jak Office Depot, AMG.net, PolCard czy Vectra

Wypowiedź Michała Brańskiego w związku z tym komunikatem:

Ten ruch ma związek z naszymi planami ekspansji biznesowej oraz strategicznym kierunkiem rozwoju naszej firmy.

Przypomnę, że analizowaliśmy co wyszło z połączenia tych dwóch portali jeśli chodzi o zmian w megapanelu i sumy użytkowników. Wato zaznaczyć, że w poniższej tabelce jest suma WP+orange. Po sprzedaży WP portal Orange raczej nie będzie sumowany do jednej grupy (choć kto wie czy dla dobrych statystyk nie zostanie zawarta umowa)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

o2wirtualna polskao2.plwp.pl