Ciekawe strony

Co się psuje? O zgrozo niemal wszystko!

Tomasz Krela
Co się psuje? O zgrozo niemal wszystko!
51

Planowane postarzanie produktów to nie mit. Historia tego procederu rozpoczyna się w latach 20’ XX wieku, kiedy to zawiązał się kartel producentów żarówek. Wydarzenie dało początek zjawisku, które większość z nas przeklina. Właśnie powstał serwis internetowy Cosiępsuje.com pozwalający nam zdobyć wie...

Planowane postarzanie produktów to nie mit. Historia tego procederu rozpoczyna się w latach 20’ XX wieku, kiedy to zawiązał się kartel producentów żarówek. Wydarzenie dało początek zjawisku, które większość z nas przeklina. Właśnie powstał serwis internetowy Cosiępsuje.com pozwalający nam zdobyć wiedzę na temat, jakie produkty się najczęściej psują i jakiego typu są to usterki.

Cosiępsuje.com jest portalem stworzonym z myślą o nas, konsumentach wydających swoje ciężko zarobione pieniądze na zakup nowych produktów. Dokonując zakupu oczywistym jest, że prócz możliwości danego produktu, jego ceny, chcemy także, by posłużył nam jak najdłużej. W tym celu zazwyczaj zasięgamy opinii członków naszej rodziny, znajomych bądź opieramy się na opiniach znalezionych w internecie.

Właśnie w przypadku ostatniej możliwości Cosiępsuje.com okazać się może dla większości z nas przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Serwis jest zbiorem informacji oraz opinii zamieszczonych przez użytkowników na temat usterek, z jakimi borykali się w swoich urządzeniach. Gama produktów znajdujących się w serwisie jest bardzo duża. Znajdziemy tam między innymi smartfony, urządzenia RTV, samochody oraz komputery.

Każdy użytkownik może dodać do bazy serwisu opinie na temat produktu. W tym celu wystarczy wypełnić krótki formularz zawierający informacje na temat m.in. modelu urządzenia oraz usterki. Po tym zabiegu produkt trafia na niechlubną listę sprzętów, które uległy usterce. Produkty możemy przeglądać według kategorii i jeśli natrafimy na sprzęt, który nam również się popsuł możemy uzupełnić stronę urządzenia o nasz opis awarii.

Wszystko zostało wykonane w bardzo czytelny i prosty sposób. Nie powinniśmy zgubić się gąszczu kategorii oraz produktów. Portal dopiero co rozpoczął swoją działalność, w związku z tym społeczność zgromadzona wokół niego dopiero się tworzy i będzie budowała bazę produktów. To, co ważne w tym przypadku to fakt, że to na barkach konsumentów spoczywa zbudowanie rzetelnego kompendium wiedzy na temat co warto, a czego nie warto kupić oraz tego, który producent umyślnie czy też nie podchodzi z dużym lekceważeniem do tematu żywotności swoich produktów.

http://vimeo.com/43241983

Przejrzenie serwisu już teraz, a co dopiero za czas jakiś nasunie internaucie smutny wniosek, że psuje się wszystko i niemal od każdego producenta. Planowane postarzanie produktów to fakt. W ciekawy sposób jakiś czas temu zagadnienie to opisał na łamach Spider’s Web Mateusz Nowak, jeśli jesteście ciekawi odsyłam do jego lektury. Wydaje się z perspektywy czasu, że konsumenci stoją na straconej pozycji. Jedynym rozwiązaniem jest wzajemne informowanie się konsumentów i ostrzeganie przed wyjątkowo nietrwałymi produktami.
photo credit: manuelfloresv via photopin cc

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

komputerygwarancja