Felietony

Chromebook w sprzedaży

Grzegorz Marczak
Chromebook w sprzedaży
26

Google wczoraj oficjalnie ogłosiło start sprzedaży Chromebook-ów czyli małych komputerów wyposażonych w system Chrome OS. Wraz z tym urządzeniem Google zaprasza nas do całkowitego przejścia do chmury ze wszystkim co do tej pory robiliśmy na naszych komputerach stacjonarnych czy laptopach. Chromebook...

Google wczoraj oficjalnie ogłosiło start sprzedaży Chromebook-ów czyli małych komputerów wyposażonych w system Chrome OS. Wraz z tym urządzeniem Google zaprasza nas do całkowitego przejścia do chmury ze wszystkim co do tej pory robiliśmy na naszych komputerach stacjonarnych czy laptopach. Chromebooki mają być więc szybkie, bezpieczne, zawsze podłączone do sieci i dawać użytkownikowi zawsze ten sam "experience" poprzez korzystanie z wszystkiego w chmurze.

W chwili obecnej do kupienia w stanach mamy Chromebooki wyprodukowane przez firmę Samsung i Acer, możemy je kupić poprzez internetowy sklep Amazon oraz poprzez sieć Best Buy. Cen sprzętu zaczynają się od 350 dolarów, za te pieniądze dostajemy jednak sprzęt mogący obłsługiwać jedynie WIFI. Ceny Chromebooków z WIFI i 3G to już poziom od 430 dolarów do 500.

Na razie sprzęt ten nie dostępny jest jeszcze w Polsce, każdy zainteresowany jego zakupem może wypełnić specjalny formularz kontaktowy aby dowiedzieć się jak można go kupić w innym niż US kraju.

Ciekawy jestem czy planujecie zakup tego typu sprzętu dla siebie ?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleChromebook