Google

Chrome Web Store to już prawdziwy sklep - płatne aplikacje tuż, tuż

Konrad Kozłowski
Chrome Web Store to już prawdziwy sklep - płatne aplikacje tuż, tuż
2

Chrome Web Store nie przypomina jeszcze App Store, Google Play i innych topowych sklepów z aplikacjami, ale Google wcale nie zamierza odpuszczać. Dlatego od pewnego czasu instalując aplikację w Chrome nie klikamy na "Pobierz", lecz na "Za darmo", a już wkrótce będzie mogli te aplikacje kupować. W...

Chrome Web Store nie przypomina jeszcze App Store, Google Play i innych topowych sklepów z aplikacjami, ale Google wcale nie zamierza odpuszczać. Dlatego od pewnego czasu instalując aplikację w Chrome nie klikamy na "Pobierz", lecz na "Za darmo", a już wkrótce będzie mogli te aplikacje kupować.

W Chrome Web Store znajdziemy już nie tylko motywy, rozszerzenia i skróty do web aplikacji, lecz także prawdziwe programy działające offline, określane przez Google jako "packaged apps". Wszystkie te dodatki można pobierać aktualnie za darmo, ale obserwując zwiększające się możliwości platformy Chrome, w niedalekiej przyszłości do wyboru będziemy mieć pokaźną liczbę aplikacji z prawdziwego zdarzenia.

Podobnie jak w przypadku programów dla tradycyjnych komputerów czy urządzeń mobilnych, możliwość zarobku powinna zachęcić autorów aplikacji do zwiększenia ich zainteresowania platformą oraz zaangażowania w przygotowywaniu aplikacji. Google przewidziało opcję darmowego wypróbowania aplikacji przez określony czas i dotyczy to niemal całego asortymentu sklepu, gdyż na tej liście nie znalazły się motywy. Identycznie sprawa rysuje się w przypadku płatnych subskrypcji.

Czy taki ruch spowoduje wzrost popytu i podaży na aplikacje w Chrome Web Store. Czy pełny model dystrybucji programów przyciągnie większe i bardziej znane marki na rynku aplikacji? Szczerze mam taką nadzieję, lecz zdecydowanie nie liczyłbym na wielki "boom". Pierwsze premiery płatnych aplikacji o doskonale rozpozwalnych nazwach mogą się przyczynić do spopularyzowania platformy i w tym właśnie upatruję największej szansy na start płatnej sekcji w Chrome Web Store.

A chętni na zakupy w sklepie Chrome już są ;)

Źródło: Chromium Blog.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu