Chrome

Chrome w wersji Dev debiutuje w sklepie Google Play [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Chrome w wersji Dev debiutuje w sklepie Google Play [prasówka]
8

Dotąd w sklepie Google Play były dostępne dwie wersje przeglądarki Chrome: stabilna oraz beta. Teraz dołącza do nich wersja deweloperska, gdzie nowości będą trafiały zdecydowanie szybciej. Chrome Dev w Google Play Chrome Dev dla Androida ma być rozwijany równolegle z wydaniem desktopowym, a wi...

Dotąd w sklepie Google Play były dostępne dwie wersje przeglądarki Chrome: stabilna oraz beta. Teraz dołącza do nich wersja deweloperska, gdzie nowości będą trafiały zdecydowanie szybciej.

Chrome Dev w Google Play

Chrome Dev dla Androida ma być rozwijany równolegle z wydaniem desktopowym, a więc nowe wersje przeglądarki będą się pojawiały co tydzień. Na pierwszy rzut oka aplikacja różni się znaczkiem "dev" na ikonce. W praktyce jednak, nowości jest zauważalnie więcej. Deweloperskie wydanie ma nosi bowiem numerek wyższy od bety, a więc to tutaj trafiają wszystkie nowe funkcje w pierwszej kolejności. Można się spodziewać, że teraz rozwój mobilnego Chrome'a przyśpieszy.

Lucid Sleep w Chrome OS

Zostajemy w temacie Chrome. System operacyjny Google'a został rozbudowany o mechanizm "Lucid Sleep". Pozwala on na uśpienie urządzenia przy jednoczesnym utrzymywaniu aktywnego połączenia WiFi oraz kilku innych procesów systemowych. Dzięki temu nasz Chromebook będzie na bieżąco aktualizował dane, sprawdzał stan baterii czy też wykonywał polecenie trimm na pamięci flash. Tryb ten ma być zarazem bardzo przyjazny dla baterii. Niestety, nie otrzymają go wszystkie urządzenia z Chrome OS z uwagi na ograniczenia sprzętowe.

Windows 10 build 10074

Tuż po wczorajszej konferencji Microsoftu do kanału szybkich oraz wolnych aktualizacji trafił nowy build Windowsa. Wersja z numerkiem 10074 to masa mniej lub bardziej subtelnych nowości w interfejsie, poprawek błędów oraz usprawnień. System został rozbudowany o kilka efektów z Aero Glass czyniących niektóre elementy przeźroczystymi. Pojawiły się jednocześnie nowe animacje oraz panele dopasowane stylistyką do systemu. Żadnych rewolucyjnych nowości jednak spodziewać się nie powinniśmy.

Windows dla RaspberryPi

Jednocześnie pojawiła się pierwsza wersja Windowsa przeznaczonego na komputerki RaspberryPi. Wydanie to nosi nazwę Windows 10 IoT Core Insider developer preview i może być instalowane na szerokiej gamie tego typu urządzeń. Jak widać, jest to wersja deweloperska, a więc mogą się jeszcze pojawiać pewne problemy z działaniem

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu