Świat

Chrome OS i tablet Google - na razie tylko na obrazkach

Grzegorz Marczak
Chrome OS i tablet Google - na razie tylko na obrazkach
12

Nie opadły jeszcze emocje związane z pojawieniem się długo oczekiwanego tabletu firmy Apple a już powoli powstają nowe plotki - tym razem o tablecie Google wyposażonym w system Chrome Os. Na oficjalnej stornie projektu Chromium zostały umieszczone wizualizacje tabletu wraz z system Google. Oczywiści...

Nie opadły jeszcze emocje związane z pojawieniem się długo oczekiwanego tabletu firmy Apple a już powoli powstają nowe plotki - tym razem o tablecie Google wyposażonym w system Chrome Os. Na oficjalnej stornie projektu Chromium zostały umieszczone wizualizacje tabletu wraz z system Google. Oczywiście projekty tego typu może sobie stworzyć każdy, ale są one moim również pretekstem do wywołania dyskusji o tablecie Google.

Będąc już bezpośrednim konkurentem Apple w kategorii smarphone-ów oraz nabywając doświadczenia z produkcją i sprzedażą sprzętu nie widzę powodów dla których Google miało by odpuścić inne kategorie sprzętowe jak chociażby właśnie tablety czy też netbooki.

Oczywiście zaplecze i doświadczenie jest zdecydowanie po stronie Apple natomiast Google moim zdaniem nie odpuści niczego co związane jest z rynkiem mobilnym. Przewagą Google może być otwartość systemu jak również możliwość pracy z wieloma dostawcami sprzętu. Tablet Google nie musi być więc hitem sprzedaży, natomiast system Google z pewnością będzie mógł do tego miana aspirować po tym jak zacznie pojawiać się na coraz większej liczbie urządzeń.

Rok 2010 zapowiada się więc bardzo ciekawie i zdecydowanie jednym z głównych jego trendów będą tablety i czytniki ebooków (oraz przede wszystkim rozwój platform i całego ekosystemu z nimi związanego).

Będziemy mieli więc pojedynek gigantów z których każdy ma innego rodzaju kompetencję oraz nieco inną strategię i cele. Pisząc gigantów miałem również na myśli Microsoft, który mimo iż ostatnio zszedł trochę z "radarów mediów" to jednak jest w stanie w każdej potyczce być zaskakującym i bardzo skutecznym przeciwnikiem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu