Chrome

Chrome pozwoli swobodniej przełączać się miedzy komputerem a telefonem

WM
Weronika Makuch
2

Google Chrome po raz kolejny chce trochę ułatwić życie użytkownikom. Ucieszą się ci, którzy pracują na komputerach i telefonach.

Nowa funkcja od Google Chrome ułatwi przełączanie się pomiędzy przeglądarką na komputerze, a tą zainstalowaną na urządzeniu mobilnym. Wszystko za sprawą schowka, który pozwoli użytkownikom skopiować daną rzecz na komputerze, aby potem móc ją bez problemu wkleić na przenośnym urządzeniu z Androidem. Koniec z wysyłaniem mejli czy wiadomości do samego siebie, koniec z korzystaniem z dodatkowych programów typu Evernote, które już wcześniej pozwalały na przełączanie się między urządzeniami.

Ułatwione zostanie kopiowanie z komputera na urządzenia z Androidem

Funkcja domyślnie włączona jest w przeglądarce androidowej, więc jeśli tylko odczuwacie potrzebę korzystania z nowego udogodnienia, musicie zadbać o to, aby nie zabrakło jej również na waszych komputerach. Na ten moment jest do tego potrzebna przeglądarka Chrome w wersji beta. Konieczne jest więc zainstalowanie Chrome Canary, jeśli nie zrobiliście tego do tej pory. Oczywiście na obu urządzeniach musimy być zalogowani tym samym kontem Googla. Kiedy wszystko jest już gotowe, wystarczy wykonać następujące kroki:

  1. W pasku adresowym wpiszcie: chrome://flags
  2. Wyszukaj opcje po słowie clipboard.
  3. Wybierz „Enabled” dla następujących trzech opcji i uruchom ponownie przeglądarkę:
    • Enable receiver device to handle shared clipboard feature
    • Enable shared clipboard feature signals to be handled
    • Sync Clipboard service

Teraz wystarczy zaznaczyć tekst w komputerowej wersji Chroma i kliknąć na niego prawym przyciskiem myszy. Po wybraniu opcji skopiowania na urządzenie z Androidem, zaznaczony tekst zostanie wysłany na telefon. Na urządzeniu pojawi się powiadomienie, które potwierdzi cały proces. I... o tyle. Gotowe. Nie musicie robić niczego więcej, aby móc swobodnie przełączać się między urządzeniami, z których akurat chcecie korzystając.

Chrome bierze na celownik kolejne problematyczne zagadnienie. Teraz rozprawi się z wolnymi stronami WWW

Kolejne aktualizacje do przeglądali Google Chrome mają uczynić ją jeszcze wygodniejszą i łatwiejszą w użytkowaniu. Każda z przeglądarek chciałby być tą najlepszą i przyciągnąć do siebie jak największą liczbę użytkowników. Chrome nie jest w tej kwestii żadnym wyjątkiem. Zobaczymy jednak, czy tego typu udogodnienia wystarczą, aby tak właśnie się stało.

Źródło: Techdows

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: