Mobile

Chciałbym mieć telefon o tak wydajnej baterii. I Ty też

Jakub Szczęsny
Chciałbym mieć telefon o tak wydajnej baterii. I Ty też
23

Kiedy pytam moich znajomych, co im najbardziej przeszkadza w obecnych smartfonach - są raczej zgodni. Słaby czas pracy na jednym ładowaniu urządzenia. Dzień, góra dwa to absolutna norma - na tym tle często lepiej wyglądają phablety, które z powodu większej powierzchni mogą w sobie zmieścić dużo więk...

Kiedy pytam moich znajomych, co im najbardziej przeszkadza w obecnych smartfonach - są raczej zgodni. Słaby czas pracy na jednym ładowaniu urządzenia. Dzień, góra dwa to absolutna norma - na tym tle często lepiej wyglądają phablety, które z powodu większej powierzchni mogą w sobie zmieścić dużo większe akumulatory. Nie są jednak to wartości na tyle zawrotne, by móc mówić o naprawdę przyzwoitych okresach, gdy nie rozglądamy się gorączkowo za gniazdkiem elektrycznym.

W moje ręce wpadła informacja na temat niesamowicie ciekawego i jak zapewne się już domyślacie - chińskiego smartfona. Oukitel zaskakuje i oferuje w smartfonie aż... 10 000 mAh. We wcześniejszej produkcji - U9 oferowano ośmiordzeniowy procesor mobilny i 3 GB pamięci RAM. Za ile? Tylko za 200 dolarów. Cena całkiem niezła.

Pytanie tylko, jak bardzo gruby musi być taki telefon. Sądząc po tych zdjęciach, z tym nie jest tak źle. Sam wielokrotnie powtarzałem Wam, że byłbym skłonny sprawić sobie niesamowicie gruby telefon, byleby wytrzymał kilka dni na jednym ładowaniu. Nie lubię nosić ze sobą powerbanków - takie rozwiązanie to dla mnie proteza tego, co mógłbym mieć w swoim telefonie komórkowym. Za ten stan rzeczy winni są producenci urządzeń mobilnych, a pośrednio sami konsumenci, którzy przekładają wygląd telefonu nad jego funkcjonalność. Stąd po prostu brakuje miejsca na upakowanie odpowiednio dużej baterii. Jako, że technologia w tym temacie stoi w miejscu, efekt jest taki, że nierzadko słuchawki nie wytrzymują nawet dnia. W moim przypadku Lumia 930 robi często za modem LTE i wychodząc z domu o godzinie 8:00 biorę ze sobą ładowarkę, czy powerbanka, bo nie jestem w stanie utrzymać jej przy życiu do godziny 16:00.

W przypadku Oukitela będziemy mieć do czynienia z grubością ponad 10 mm. Dużo? Dla porównania Lumia 930 niemal przekracza tę wartość, a nie powiedziałbym, że szczególnie rozpycha kieszenie i przeszkadza. Jeśli miałbym wybrać między telefonem cienkim i słabym w kontekście baterii, a grubym i jednocześnie "wytrzymałym", wybór padłby na drugi wariant.

Grafika: 1, 2, 3

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

powerbank