Felietony

Chcesz wypożyczyć elektryczne BMW przez smartfona? W USA i Niemczech jest to już możliwe

Marcin Kamiński
Chcesz wypożyczyć elektryczne BMW przez smartfona? W USA i Niemczech jest to już możliwe
9

Nie tak dawno w Warszawie uruchomiono publiczny system wypożyczania rowerów. Pomysł ten szybko się przyjął, dlatego tym bardziej warto zainteresować się tym, co dzieje się w podobnym temacie w Stanach Zjednoczonych. Na terenie San Francisco uruchomiony ma zostać system wypożyczania… elektrycznych sa...

Nie tak dawno w Warszawie uruchomiono publiczny system wypożyczania rowerów. Pomysł ten szybko się przyjął, dlatego tym bardziej warto zainteresować się tym, co dzieje się w podobnym temacie w Stanach Zjednoczonych. Na terenie San Francisco uruchomiony ma zostać system wypożyczania… elektrycznych samochodów marki BMW! Na terenie miasta powstaje aż 9 parkingów, na których możliwe będzie wypożyczenie jednego z 70 aut BMW ActiveE, a cały system sprzężony będzie z aplikacją na urządzenia mobilne. Ciekawy i nowy pomysł? Wcale nie – taki sam system w Niemczech działa już w kilku miastach.

System nazwany DriveNow, znany dotychczas w Niemczech, teraz zawita do amerykańskiego San Francisco. Jak ma działać system wypożyczania elektrycznych samochodów? Na terenie miasta powstanie 9 parkingów, na których rozlokowanych zostanie aż 70 aut z serii BMW ActiveE z napędem elektrycznym. Wypożyczenie i użytkowanie elektrycznego samochodu niemieckiej marki wiązać będzie się z opłatą 12 dolarów za pierwsze 30 minut. Każda dodatkowa minuta to koszt około 30 centów – bardzo podobne stawki obowiązują w Niemczech.

Warto zwrócić uwagę, że system wypożyczania samochodów elektrycznych DriveNow wspierany będzie przez aplikację mobilną. Użytkownicy systemu poprzez smartfona lub tablet będą w stanie odnaleźć i zarezerwować wolny samochód, a także miejsce parkingowe na jednym z 19 miejsc ParkNow.

Nowe technologie ponownie sprawiają, że nasze życie może stać się łatwiejsze. Wypożyczenie samochodu na krótszy, liczony w minutach lub godzinach czas, pozwoli dojechać do wyznaczonego celu, a potem nie martwić się już o pozostawiony środek transportu. Dodatkowo system DriveNow popularyzuje samochody z napędem elektrycznym, a w przyszłości może również promować elektryczne skutery, które BMW również produkuje.

A czy Waszym zdaniem omawiany system wypożyczeni samochodów jest dobrym pomysłem? Chcielibyście zobaczyć podobne rozwiązania również w Polsce?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

bmw