Polska

Chcesz tworzyć gry, a nie wiesz na jakie studia pójść? Mamy dla Ciebie propozycje

GU
Grzegorz Ułan
2

Dostaliśmy dziś na naszą skrzynkę informację o zawiązaniu współpracy pomiędzy producentem gier PrimeBit Games a Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W jej ramach na tej uczelni ma powstać nowa specjalizacja studiów dla twórców gier.

Nowe specjalizacje powstaną na Wydziale Informatyki w Wyższe Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i będą to „Inżynieria gier komputerowych” i „Grafika w rozrywce cyfrowej”.

Michał Ręczkowicz, prezes PrimeBit Games:

Na podkarpaciu od dawna brakowało specjalizacji w obszarze tworzenia gier. Jako spółka będziemy mieć okazję aby wykształcić specjalistów dobrze przygotowanych do pracy w zawodzie. Studenci poznają pracę w firmie, przygotujemy dla nich również program praktyk i staży. Mamy nadzieję, że dzięki tej współpracy znajdziemy talenty, które na stałe zasilą nasz zespół.

Nowe kierunki mają być uruchomione na poziomie licencjackim od października 2019 roku, czyli od nowego roku akademickiego, natomiast na poziomie magisterskim rekrutacja potrwa do 20 marca 2019 roku.

Będą to studia I i II poziomu, a zajęcie będą prowadzone przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem przy tworzeniu gier, nie zabraknie w nich więc wielu praktycznych kursów i szkoleń.

Program studiów zostanie przygotowany w oparciu o model produkcyjny gry, tak aby każdy student mógł poznać ten proces od podszewki. Po ich ukończeniu absolwenci będą posiadać wiedzę potrzebną do zajmowania stanowisk takich jak projektant czy programista gier komputerowych. Zaplanowaliśmy kursy z m.in. programowania, grafiki, ilustracji.

Polska dobrymi twórcami gier stoi, nie wiemy tego od dziś, a myślę, że w przypadku takich lub podobnych inicjatyw, może być z tym jeszcze lepiej w przyszłości.

Źródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: