30

[CES2015] Lenovo pamięta o tradycji ThinkPadów – oto X1 Carbon

Wśród innych produktów z serii Think zadebiutował oczywiście laptop – jeszcze bardziej biznesowy, jeszcze lżejszy, bardziej mobilny i potężniejszy. Niespotykana renoma tej serii nie wzięła się znikąd. U schyłku XX wieku mój tata kupił ThinkPada i dzielnie służył mu przez kilka następnych lat. Dzisiaj leży w szafie i czeka właściwie na to, aż zeżre go […]

Wśród innych produktów z serii Think zadebiutował oczywiście laptop – jeszcze bardziej biznesowy, jeszcze lżejszy, bardziej mobilny i potężniejszy. Niespotykana renoma tej serii nie wzięła się znikąd. U schyłku XX wieku mój tata kupił ThinkPada i dzielnie służył mu przez kilka następnych lat. Dzisiaj leży w szafie i czeka właściwie na to, aż zeżre go czas. A ruszyć go nie chce, bo laptop w dalszym ciągu działa.

1420455413_thinkpad_x1_carbon_touch_lcd_hero_sh02

Lenovo świętuje – wraz z premierą X1 serii Thinkpad stuknęło ćwierć wieku oraz 100 milionów sprzedanych urządzeń. Mimo, że ogromna część tej liczby to także zasługa pierwotnego właściciela marki – IBM, Lenovo również może być zadowolone. Obawiano się bowiem, że ów producent po prostu zepsuje tę serię laptopów i nigdy nie osiągnie tego, co udało się zrobić Amerykanom. Okazuje się, że z obietnicy ochrony i udoskonalania marki wywiązano się znakomicie. Potwierdzeniem tego jest właśnie X1.

Thinkpad_X1_Carbon_Touch_LCD_closeup_sh01

X1 Carbon posiada 14-calowy, superjasny ekran Full HD. Jest też zadziwiająco lekki – jego waga nie przekracza 1310 gramów. Dużo daje w tym wypadku obudowa wykonana z włókna węglowego, która w dodatku jest bardzo wytrzymała. W środku znajdziemy nowy procesor Intela – długo wyczekiwanego Broadwella, a Lenovo chwali się o 80% szybszym dyskiem SSD PCIe.

ThinkPad_X1_Carbon_Touch Track Pad

Czego jeszcze można się spodziewać? Bardzo długiego czasu działania na baterii – mimo tego, że urządzenie jest lekkie i bardzo, ale to bardzo płaskie. W najgrubszym punkcie będzie to jedynie 0,7 cm. Za grafikę natomiast odpowie układ Intel GT2.

Grafika: 1, 2, 3

Źródło: Lenovo