Felietony

[CES2013] Samsung prezentuje swoje nowości

Konrad Kozłowski
[CES2013] Samsung prezentuje swoje nowości
10

Nocna konferencja Samsunga na CES 2013 przyniosła szereg nowości, które postaramy się Wam teraz przekazać. Poznaliśmy nowy line-up telewizorów, których rozmiar sięga aż 85 cali, aparaty z Wi-Fi i Ultrabooki pracujące do 11 godzin na baterii. Ultrabooki Samsungu Chronos Serii 7 to dwa nowe Ultrab...

Nocna konferencja Samsunga na CES 2013 przyniosła szereg nowości, które postaramy się Wam teraz przekazać. Poznaliśmy nowy line-up telewizorów, których rozmiar sięga aż 85 cali, aparaty z Wi-Fi i Ultrabooki pracujące do 11 godzin na baterii.

Ultrabooki

Samsungu Chronos Serii 7 to dwa nowe Ultrabooki, z dotykowymi ekranami 15,6 lub 13,3 cala i rozdzielczością Full HD. Większy model cechuje się czterordzeniowym procesorem i7 i pamięcią RAM do 16GB. Ponadto wewnątrz aluminiowej obudowy znajdziemy dysk o pojemności 1TB i kartę graficzną AMD Radeon HD 8870M. Właśnie ten Ultrabook ma pracować aż do 11 godzin na baterii.

Mniejszy model waży jedynie półtora kilograma i dostępny będzie w dwóch warinatach: z i bez ekranu dotykowego. Oczywiście wewnątrz obecny jest procesor i7 lub i5 oraz do 16GB pamięci RAM. Maksymalnie komputer będzie posiadał 256GB dysk SSD. Akumulator ma pozwolić na pracę komputera przez 8 godzin.

Smart TV

Już wczoraj przy okazji konferencji Panasonica wspominałem, że nie tylko specyfikacje nowych telewizorów mają znaczenie, lecz właśnie tzw. funkcje "smart" będą odgrywać coraz większą rolę. Dlatego Samsung wyposażył swoje nowe telewizory między innymi w funkcję S-Recommendation, która rekomenduje interesujące widza programy telewizyjne, Smart View dzięki której będziemy mogli "przenosić" multimedia pomiędzy TV, a innymi urządzeniami w czasie rzeczywistym oraz Smart Evolution, która ma zapewnić dostęp do najnowszych funkcji SmartTV bez potrzeby kupowania nowego telewizora. Nowe telewizory obsługują także gesty jak "szczypanie", czy uniesienie kciuka, jako oznaczenie programu jako polubionego.

Samsung postanowił także wyposażyć swoje telewizory w czterordzeniowe procesory, które mają pozwolić na bezproblemowe przełączanie się pomiędzy wszelkimi aplikacjami oraz usługami internetowymi, lub nawet korzystanie z nich jednocześnie. Najnowsza seria telewizorów F8000 pojawi się w wariantach: 46", 55", 60", 65" i 75".

Telewizor z ekranem w rozdzielczości Ultra HD (S9000) obsługuje także funkcje tzw. "upscalingu" materiałów HD i Full HD do standardu UHD.

Smart Camera


Na CES doczekaliśmy się także nowej wersji smart aparatu od Samsunga z obsługą sieci Wi-Fi i technologią Smart Camera 2.0. Najważniejszymi cechami jest możliwość szybkiego dzielenia się zrobionymi fotkami oraz zdalne sterowanie aparatem za pomocą urządzeń z systemami iOS i Android. Flagowym modelem jest WB250F cechujący się zoomem optycznym 18x, matrycą 14,2Mpix oraz obiektywem 24mm. Obudowa łączy w sobie dotykowy ekran LCD oraz pięć standardowych klawiszy nawigacyjnych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu