Niezgrani

Ceny, wymagania sprzętowe i data wprowadzenia Xbox One do Polski ujawnione!

Rafał Kurczyński
Ceny, wymagania sprzętowe i data wprowadzenia Xbox One do Polski ujawnione!
70

Konsole nowej generacji są świetnym sprzętem do gier, przenoszącym zabawę, zmagania i odpoczynek do nowego, bardziej multimedialnego poziomu, czego dowodem jest Xbox One. O konsolach nowej generacji wspominaliśmy niejednokrotnie, narzekając na ceny konsoli Sony oraz na niedostępnego na naszym ryn...

Konsole nowej generacji są świetnym sprzętem do gier, przenoszącym zabawę, zmagania i odpoczynek do nowego, bardziej multimedialnego poziomu, czego dowodem jest Xbox One.

O konsolach nowej generacji wspominaliśmy niejednokrotnie, narzekając na ceny konsoli Sony oraz na niedostępnego na naszym rynku następcę Xboxa 360. PlayStation 4, jak i Xbox One odróżniają się od swoich poprzedników zastosowanymi podzespołami, które do tej pory mogliśmy odnaleźć między innymi w komputerach PC.

Konsole Microsoftu już niedługo zawitają na półkach cenowych sklepów na terenie całej Polski, a my znamy już ceny poszczególnych pakietów, w jakich będzie sprzedawany najnowszy Xbox. Sprzedaż najnowszej konsoli koncernu z Redmond rozpoczęła się już pod koniec 2013 roku - niestety, jedynie w wybranych krajach, a już piątego września Xbox One trafi do Polski.

Konsola będzie sprzedawana w dwóch pakietach startowych. Pierwszy z nich - Xbox One, będzie kosztować 1,899 złotych i będzie to zestaw: Xbox (bez kontrolera Kinect), pad do gry, Fifa 2015, Forza 5 i słuchawki.  W skład droższego pakietu za 2,199 złotych wchodzi Xbox One z kontrolerem Kinect, padem, grą Dance Central (Kinect) i Fifa 15.

Oprócz cen dwóch powyższych pakietów i daty premiery konsoli, pojawiły się również minimalne wymagania sprzętowe, które pozwolą nam na odkrywanie nowej konsoli Microsoftu.

  • Telewizor o rozdzielczości co najmniej 720p i z wejściem HDMI. Aby odbierać telewizję na żywo za pomocą transmisji lub kabla, wymagane jest obsługiwane urządzenie (tuner telewizyjny lub odbiornik telewizji kablowej bądź satelitarnej) z wyjściem HDMI oraz kabel HDMI (sprzedawane osobno).
  • Szerokopasmowe połączenie z internetem (zalecana prędkość min. 1,5 mb/s pobierania i 768 kb/s wysyłania); konto Microsoft i konto w usłudze Xbox Live w kraju/regionie, w którym jest obsługiwana usługa Xbox Live na konsoli Xbox One (zobacz na stronie xbox.com/live/countries), są wymagane do wstępnej konfiguracji online (wymagane pobranie dużej ilości danych), do aktualizacji i niektórych funkcji, takich jak zachowywanie ustawień i informacji w grze; obowiązują opłaty usługodawców internetowych. Aby korzystać z niektórych funkcji, należy posiadać płatne subskrypcje, połączenie z internetem o odpowiedniej prędkości lub spełniać dodatkowe wymagania.
  • Gry, funkcja Kinect i akcesoria przeznaczone na konsolę Xbox 360 lub pierwszą konsolę Xbox nie działają na konsoli Xbox One.
  • Sieć bezprzewodowa działa na dwóch pasmach: 2,4 GHz i 5,0 GHz zgodnych ze standardami IEEE 801.11 a/b/g/n.
  • Na konsoli Xbox One w usłudze Xbox Video dostępne jest tylko odtwarzanie strumieniowe. W pewnych przypadkach niektóre dyski DVD i Blu-ray mogą być nieprawidłowo odtwarzane.

Oprócz tego, na stronie Xbox.com pojawiła się notka dotycząca zalecanej wolnej przestrzeni przed konsolą, gdy będziemy chcieli korzystać z kontrolera Kinect:

  • Jeden gracz – około 1,4 m od czujnika. Dwoje graczy – około 1,8 m od czujnika. Zalecana przestrzeń do gry różni się w zależności od gry, sposobu wykorzystania, umieszczenia czujnika i innych czynników.

Moim zdaniem, ceny nowej konsoli są dobre, a sama oferta jest wręcz konkurencyjna do oferty Sony. Co o tym sądzicie? Kupicie nowego Xboxa?

Źródło informacji o nowej konsoli: Xbox.com.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu