VOD

Ceny Disney+ w górę! Podwyżki już za kilka tygodni!

Błażej Wojciechowski
Ceny Disney+ w górę! Podwyżki już za kilka tygodni!
6

Ostatnie miesiące przynoszą sporo podwyżek w świecie VOD. I wygląda na to, że tym razem i my nie unikniemy podwyżek abonamentu.

Podwyżki cen Disney+. Obrywa nie tylko Ameryka

Nie dalej niż rok temu Disney podniósł ceny swoich usług VOD. Warto tu nadmienić, że w Stanach Zjednoczonych firma ma nie jedno, a dwa VOD pod swoimi skrzydłami. Na tamtejszym rynku bowiem poza Disney Plusem osobno utrzymywany jest również Hulu. I po ostatnich podwyżkach usługi w wariancie bez reklam kosztują, kolejno, 10,99 dolarów i 14,99 dolarów. Ale zmieni się to już za kilka tygodni.

Od 12 października bowiem, Disney Plus w wariancie bez reklam zdrożeje tam do 13,99 dolarów miesięcznie. Hulu zaś kosztować będzie 17,99 dolarów. Trzy dolary miesięcznie — w skali roku, 36 dolarów miesięcznie. Rozwiązaniem jest zakup rocznego planu, który w przypadku Disney Plusa kosztuje 139,99 dolarów. Hulu takiej opcji nie oferuje.

Ponadto drożeją także pakiety z subskrypcjami Disney Plusa (bez reklam), Hulu (bez reklam) i ESPN Plus (z reklamami) — teraz zapłacić za nie trzeba będzie 24,99 dolarów miesięcznie. Zaś Hulu z telewizją wskakuje na 76,99 dolarów — wariant bez reklam zaś, 89,99 dolarów (obecnie jest 82,99 dolarów). Pełny cennik znajdziecie poniżej.

Disney - cennik 2023

Polecamy: "One Piece": Serial jest wierny oryginałowi? Gwiazdor potwierdza słowa twórcy

Najlepsza wiadomość jest taka, że najbardziej kłopotliwe plany, czyli te z reklamami, pozostają bez zmian. Za nie użytkownicy wciąż będą płacić 7,99 dolarów.

Będą też podwyżki cen Disney+ w Polsce. Plany z reklamami trafiają do Europy

W ubiegłym roku udało nam się uniknąć podwyżki. Tym razem jednak nie mamy aż takiego szczęścia. Ceny rosną w kilkudziesięciu krajach — w tym również i u nas. Różnica jest taka, że w Polsce podwyżek spodziewać możemy się od 6. grudnia. Wtedy to cena abonamentu wzrośnie do 37,99 zł miesięcznie — a za rok dostępu do usługi zapłacimy 379,90 zł. To solidna podwyżka, bo przypominam, że póki co za dostęp do platformy płacimy 28,99 zł (a roczny abonament to koszt 289,99 zł).

Warto też zanotować, że już tej jesieni pierwszy raz plany z reklamami trafią do Europy. Na ten moment nie wspomina się o Polsce — wiadomo jednak, że wyceniony on został na 4,99 Funtów i 5,99 Euro miesięcznie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news