Felietony

[CEBIT2015] AVM przedstawia 4 nowe produkty Fritz!Box

Jakub Szczęsny
[CEBIT2015] AVM przedstawia 4 nowe produkty Fritz!Box
5

Tegoroczne targi CeBIT w Hanowerze m. in należą do znanego producenta urządzeń sieciowych - AVM. Wraz z produktami Fritz!Box kontynuuje on podbijanie rynku routerów czterema nowymi produktami, które - trzeba przyznać wyglądają naprawdę ciekawie, nie tylko pod kątem ich specyfikacji, ale jak zawsze w...

Tegoroczne targi CeBIT w Hanowerze m. in należą do znanego producenta urządzeń sieciowych - AVM. Wraz z produktami Fritz!Box kontynuuje on podbijanie rynku routerów czterema nowymi produktami, które - trzeba przyznać wyglądają naprawdę ciekawie, nie tylko pod kątem ich specyfikacji, ale jak zawsze w przypadku AVM, ogromnych możliwości. Oprócz tego, pokazano także nową wersję oprogramowania systemowego - Fritz!OS, który od teraz będzie dużo bardziej przystępny dla użytkowników.

Fritz!Box 4080

Topowa propozycja AVM dla gigabitowej sieci domowej charakteryzuje się naprawdę eleganckim designem i nie powinna się gryźć z wystrojem wnętrza. Wygląd jednak to nie wszystko - w środku bowiem znajdują się naprawdę ciekawe rozwiązania techniczne. Przede wszystkim warto wspomnieć o wsparciu dla technologii AC Wave 2, a w szczególności Multi-User MIMO. Transmisja odbywa się w obu pasmach - 4x4 Multi-User MIMO, 4 x 4 MIMO 2.4 GHz z prędkością do 2,5 Gbit/s. Dzięki tym rozwiązaniom, kilka urządzeń spiętych w jedną sieć może bez przeszkód realizować swoje zadania bez spadku komfortu korzystania z któregokolwiek z nich.

Bogactwo funkcji i usprawnień routera AVM to także jeden, gigabitowy port WAN, 4 porty LAN oraz dwa porty USB 3.0. Ponadto, użytkownik otrzymuje dwa porty telefoniczne (analogowe), stację bazową DECT i port ISDN.

Fritz!Box 4080 pracuje także na nowej wersji oprogramowania systemowego Fritz!OS, dzięki czemu możliwe będzie skorzystanie z niektórych, bardzo ciekawych funkcji routera - automatycznej aktualizacji, elementów Smart Home, czy też serwera multimediów.

Fritz!Box 4020

To już nieco biedniejsza i mniejsza propozycja od AVM, jednak w dalszym ciągu bardzo atrakcyjna, jako ta, skierowana głównie do mniej wymagającego użytkownika. Router obsłuży dostęp do Internetu przez DSL, sieć kablową lub modem światłowodowy. Do zbudowania sieci, użytkownik otrzyma jeden port WAN oraz 4 LAN. Obsługiwana jest technologia Wireless N 2,4 GHz z maksymalną przepustowością wynoszącą 450 Mbit/s. Jeden port USB 2.0 umożliwia m. in. podłączenie do urządzenia modemu LTE/3G celem współdzielenia łączności komórkowej z urządzeniami podłączonymi do routera. Ów router również wyposażony jest w najnowszą wersję Fritz!OS, która wnosi m. in. bezprzewodowy, prekonfigurowalny dostęp dla gości, VPN oraz kontrolę rodzicielską. Premiera urządzenia, podobnie jak i high-endowego modelu w Niemczech została zapowiedziana na II kwartał tego roku, następnie router zostanie wydany na innych rynkach.

Fritz!Box 7430

Wśród urządzeń AVM zaprezentowano również urządzenie umożliwiające obsługę łączy opartych na protokole IP. Urządzenie obsługuje vectoring VDSL do 100 Mbit/s. Ponadto, router obsługuje sieć Wireless N w paśmie 2.4 GHz do prędkości 450 Mbit/s, a także posiada wbudowaną bazę DECT. Podobnie, jak inne routery pracuje na najnowszej wersji oprogramowania systemowego, a premiera urządzenia ma odbyć się nieco później, bowiem w drugiej połowie tego roku.

Fritz!Box 6820 LTE

Niewielki i przenośny router AVM to według mnie zdecydowanie najciekawsze urządzenie tego producenta - głównie za sprawą tego, iż nielimitowane oferty dostępu do Internetu via LTE są w Polsce dosyć powszechne - także obok tych, które limity mają ustawione stosunkowo wysoko. Urządzenie od AVM wychodzi temu naprzeciw i zapewnia szybki dostęp do Internetu przy prędkościach: 150 Mbit/s (download), 50 Mbit/s (upload). Urządzenie, oprócz obsługi sieci LTE, pracuje także w trybie 3G, dzięki czemu jest w stanie pracować niemal wszędzie. Co ważne, obsługuje także roaming, zatem możliwe będzie dalsze korzystanie z Internetu, nawet jeżeli nie jesteśmy obecnie w zasięgu sieci naszego macierzystego operatora.

AVM wraz z tymi premierami pokazał, że w dalszym ciągu zamierza kontynuować swoją ekspansję i cały czas chce proponować produkty najwyższej jakości. Dotąd nie miałem Fritzom nic do zarzucenia - miałem jedno urządzenie AVM i byłem z niego absolutnie zadowolony. Sądząc po tym, co pokazano podczas CeBIT 2015, klienci nabywający najnowsze propozycje AVM również będą mieli solidne powody do zadowolenia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

wifisiećCebitrouterFritzAVM