W dniach 14-18 marca 2016 roku w Hanowerze odbędą się największe na świecie targi branży ICT CeBIT. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest: „d!conomy: join – create – succeed” i doskonale pasuje do tematów jakie będą poruszane na targach: Internet rzeczy, Big Data, Business Security czy rozwiązania mobilne.
Ponad 3 tys. wystawców zaprezentuje m.in. najnowsze technologie i aplikacje. Również na targach znajdą się firmy z Polski, które to zaprezentują aż 170 innowacyjnych produktów.
W tym roku partnerem strategicznym jest Szwajcaria. W 2015 r. były Chiny. W 2013 r. krajem partnerskim targów CeBIT była Polska. W rezultacie na targach CeBIT 2013 zaprezentowana została największa z dotychczasowych polskich ekspozycji w liczbie 178 wystawców.
Szwajcarskie firmy będą mogły wyeksponować swoje produkty w ramach obszarów dotyczących Research & Innovation, technologii dla biznesu czy Business Security. Partner strategiczny poprzez prezentacje i prowadzone konferencje czy panele ma doskonałą okazję do pokazania swoich produktów, wytyczenia trendów czy rzucenia nowego światła na istniejące już technologie. Digitalizacja postępuję w bardzo szybkim tempie co możemy zaobserwować z roku na rok na targach CeBIT.
Targi są najważniejszą i największą kombinacją biznesu, wystawy, konferencji i networkingu dla branży ICT. To idealna platforma biznesowa do nawiązania skutecznych i cennych kontaktów handlowych. Dodatkowo na towarzyszącym wystawie kongresie CeBIT Global Conferences w ramach wykładów i forów można było zdobyć wiedzę o najważniejszych rynkach i światowych osiągnięciach z zakresu współczesnej teleinformatyki.
Podzielenie wystawców na konkretne działy pomaga odwiedzającym na skupienie się na tym co ich interesuje.
Organizatorzy położyli w tym roku mocny nacisk na Business Security, ponieważ liczba cyberataków w biznesie międzynarodowym niestety rośnie bardzo szybko. Przyjmują one różne formy począwszy od ataków na konta bankowe i karty kredytowe, przez hakerskie włamania na konta pocztowe po ataki na dane umieszczane w chmurze. Może to być duże zagrożenie dla biznesu. W panelu zaprezentują się firmy mające w swoim portfolio produktowym programy antywirusowe, programy do ochrony poczty email, a także specjalizujące się w ochronie danych umieszczanych w chmurach.
Równie gorącym tematem tegorocznych targów będzie Internet of Things, potocznie nazywany Internetem rzeczy. IoT urzeczywistnia i ułatwia nowe procesy biznesowe. Oferuje też nowe możliwości dla biznesu, nauki, działań rządowych czy społeczeństwa, przy tym jednak stwarza potrzebę do dodatkowej ochrony.
Zagadnienia związane z Business Security w działaniach IT będą również pokazane z perspektywy użytkownika. Poddane dyskusji będą chociażby kwestie dotyczące inteligentnych domów czy connected cars, które powoli stają się coraz częstszym zjawiskiem na naszych drogach. Połączenie z internetem stało się dla wszystkich czymś normalnym, a nawet obowiązkowym elementem niektórych produktów.
Najnowsze badania zrealizowane przez McKinsey Global Institute (MGI) pokazują, że połączenia rzeczy codziennego użytku z internetem przyniesie globalnie 11 miliardów dolarów ekonomicznej wartości dodanej do 2025 roku. Ochrona danych stanowi tutaj jedną z największych obszarów wzrostu.
W ubiegłym roku w targach udział wzięło 3300 wystawców z ponad 70 krajów aodwiedziło je przeszło 220.000 gości z całego świata. Obok urządzeń sieciowych, akcesoriów do komputerów, kamer sportowych bardzo popularne były drony. Czy tym razem coś zaskoczy odwiedzających? Czy jakiś produkt zrewolucjonizuje rynek?
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu