Polska

CD Projekt nie chce się zatrzymać, spółka jest dziś warta już 6 mld zł

Grzegorz Ułan
CD Projekt nie chce się zatrzymać, spółka jest dziś warta już 6 mld zł
19

Twórcy jednego z naszych najlepszych towarów eksportowych, czyli Wiedźmina rosną w siłę i to z ogromną prędkością. Wartość CD Projektu przekroczyła dziś 6 mld zł.

Kiedy Maciej pisał w sierpniu o CD Projekcie jego wartość wahała się w granicach 3,5 mld zł i była większa, niż wartość giganta energetycznego Energa. Dziś przebili tę wartość, może jeszcze nie dwukrotnie, ale kto wie, przy takim tempie do wakacji może się uda. Niemniej nie mówi się już tylko o większej wartości niż Energa, ale i o tym, że są więksi już też od firm takich jak Budimex, Tauron i Żywiec,

Imponuje tempo wzrostu, od sierpnia 2016 roku o 2,5 mld, a od początku grudnia o 1 mld.

Od premiery swojego największego hitu, czyli gry Wiedźmin 3, akcje polskiej spółki zyskały na wartości 153%. Do tej pory gra sprzedała się w wielomilionowym nakładzie i była grą roku 2015 i to na całym świecie! W ostatnich czterech kwartałach spółka wygenerowała około 600 mln zł przychodu z czego zarobiła na czysto 237 mln zł. Aktualnie CD PROJEKT ma na koncie 550 mln zł w gotówce i realizuje kilka perspektywicznych projektów, które zwiększą skalę działalności warszawskiej firmy.

Nie pozostaje już nic innego jak pogratulować CD Projekt i życzyć sobie, nam, więcej takich technologicznych spółek w naszym kraju na przyszłość.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu