Recenzja

W tym tkwi siła smartwatchy. Konkretne zalety w solidnym opakowaniu. Casio WSD-F30 z Wear OS - recenzja

Konrad Kozłowski
W tym tkwi siła smartwatchy. Konkretne zalety w solidnym opakowaniu. Casio WSD-F30 z Wear OS - recenzja
13

Rozmaitość smartwatchy z Wear OS to najważniejsza różnica tych urządzeń w porównaniu z Apple Watchem. To nie tylko różnica, ale i solidna zaleta, bo użytkownicy dysponują większym wyborem ze względu na różnorodność zegarków z systemem Google. Wśród nich dostępne są takie rodzynki jak Casio PROTREK WSD-F30, który łączy w sobie nowoczesność z tradycjonalizmem i wytrzymałość od jednego z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych producentów zegarków. Nie jest to urządzenie pozbawione wad, ale niektóre atuty mogą okazać się kluczowe przy jego zakupie.

To już trzecia generacja smartwatcha do zadań specjalnych od CASIO

.

.

Smart zegarek CASIO stracił tylko na rozmiarze

.

CASIO WSD-F30 to wszystkie wady i zalety Wear OS

.

.

Specyfikacja CASIO WSD-F30:

  • procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100
  • 512 MB RAM
  • ekran OLED
  • ekran TFT
  • akcelerometr, żyroskop, GPS
  • Wi-Fi 802.11, b/g/n
  • Bluetooth 4.1

a .

Za znaczące braki można uznać nieobecność NFC (w konsekwencji brak płatności zbliżeniowych) oraz czujnika tętna.

CASIO WSD-F30 to zegarek o wyjątkowych cechach i specjalnym przeznaczeniu

Już dawno przestałem wierzyć, że smartwatche staną się z dnia na dzień urządzeniami pozbawionymi wad, o których najczęściej mówimy. Czas pracy na ładowaniu wynoszący do 24 godzin po prostu musimy zaakceptować, jeśli chcemy korzystać z urządzenia o rzeczywiście dużych możliwościach. Słowem klucz jest tutaj wyraz "korzystać", bo nie czytając na smartwatchu powiadomień, nie odpowiadając na nie, nie mierząc codziennej aktywności oraz nie monitorując treningów marnujemy potencjał gadżetu, który znajduje się na naszym nadgarstku. I tak, wciąż uważam, że smartwatch to po prostu gadżet, którego możemy ale wcale nie musimy używać.

W takich ramach CASIO WSD-F30 wywiązuje się z poleconych mu zadań należycie albo bardzo dobrze, a dodatkowe atuty w postaci dwóch ekranów i kilku trybów pracy oraz całego mnóstwa rozbudowanych tarcz od producenta i towarzyszącej mu aplikacji mobilnej sprawiają, że gotowe na wydatek około 2500 złotych osoby powinny być naprawdę świadome swoich potrzeb oraz możliwości tego sprzętu. Jeżeli w znaczącym stopniu się one pokrywają, to taki zakup będzie dobrą decyzją.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu