Apple

Pierwszy własny program Apple - obejrzyj zwiastun Carpool Karaoke

Konrad Kozłowski
Pierwszy własny program Apple - obejrzyj zwiastun Carpool Karaoke
6

O tym, że Apple planuje przygotowywać własne serie wideo wiemy od pewnego czasu. Wczorajszego wieczora, przy okazji gali wręczania nagród Grammy, mogliśmy zobaczyć zwiastun pierwszej z nich - Carpool Karaoke: The Series.

Tak oto segment programu Jamesa Cordena z The Late Late Show doczekał się własnego miejsca w ramówce. Nie telewizyjnej jednak, a internetowej, ponieważ Apple podchwyciło pomysł, odkupiło prawa i przygotowało 16-odcinkową (jak na razie) serię, która zadebiutuje w Apple Music.

Formuła Carpool Karaoke pozostaje niezmienna. Wraz z Cordenem do auta wsiada zaproszony gość i wspólnie odśpiewują, mniej lub bardziej udanie, wybrane piosenki. Z trailera wynika, że jedną z pierwszych zaproszonych gwiazd będzie Will Smith, a w roli gospodarza wystąpią między innymi  Shaquille O’Neal czy John Legend.

To pierwszy krok Apple, ku tworzeniu oryginalnych treści, których w przyszłości ma być sporo więcej. Doniesienia z zeszłego roku zapowiadały premierę programu rapera Dr Dre, lecz jak na razie źródła zamilkły w tej sprawie. Niewykluczone, że rozwój następnych projektów będzie zależny od suckesu Carpool Karaoke, do którego oglądania wymagana będzie oczywiście subskrypcja Apple Music.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleVoDapple music