Spotify

Spotify prezentuje swoje pierwsze urządzenie przenośne, jednak nie pozwoli nam go kupić

Piotr Kurek
4

Od dawna spekuluje się, że Spotify pracuje nad własnym sprzętem audio — mówiło się o inteligentnym głośniku i urządzeniu przypominającym swoim wyglądem iPoda Shuffle czwartej generacji. Sprzęt ten rzeczywiście istnieje i nazywa się Car Thing, jednak nie jest tym, czym myślicie.

Pierwsze wzmianki o pracach nad autorskim sprzętem audio Spotify pojawiły się w zeszłym roku. W tekście Spotify będzie produkować sprzęt – jest szansa na spełnienie życzenia słuchaczy przeczytacie, że firma poszukiwała osób, które zajmą się logistyką i obsługą klienta dla produktów sprzętowych. Od tego czasu ruszyła lawina spekulacji, domyśleń i przecieków. Głośnik, odtwarzacz, a może zupełnie coś innego, co przyciągnie uwagę użytkowników i subskrybentów usługi. Dziś Spotify prezentuje Car Thing — inteligentne urządzenie przenośne, przygotowane głównie z myślą o kierowcach. Brzmi interesująco, prawda? Niestety. Jak informuje firma, sprzęt ten nie trafi do konsumentów. Ma posłużyć do przeprowadzenia testów i zbada zachowania i nawyki amerykańskich kierowców przy słuchaniu muzyki i podcastów w czasie jazdy.

Zobacz też: Nadchodzą nowe urządzenie i nowa funkcja od Spotify – ależ ciekawy początek roku

Car Thing to niewielkie urządzenie sterowane głosem, które wpina się do gniazda zapalniczki w samochodzie i łączy się z nim oraz z telefonem poprzez Bluetooth. Aktywowany komendą „Hej, Spotify” pozwoli na słuchanie dowolnej muzyki lub podcastu z bogatego katalogu Spotify, a dzięki połączeniu z kontem danego użytkownika i przyciskom szybkiego wyboru, zaaferuje dostęp do list odtwarzania. Urządzenie będzie zbierało dane na temat słuchanych w czasie jazdy samochodem treści. W najbliższych tygodniach Car Thing pojawi się u wąskiej grupy wybranych użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, którzy będą mogli korzystać z urządzenia w czasie jazdy. Firma nie przewiduje rozszerzenia badania na inne kraje, ale nie wyklucza, że w przyszłości pojawią się inne testy wykorzystujące urządzenia nazywane „Voice Thing” i „Home Thing”, które sugerować mogą przeprowadzanie ich w warunkach domowych.

Car Thing. Pierwsze urządzenie Spotify, które nie trafi do sprzedaży

W opublikowanym dziś oświadczeniu, Spotify w dość jasny sposób daje nam do zrozumienia, że zamiast skupiać się na tworzeniu rozwiązań sprzętowych, chce być liderem na rynku muzycznym. Firma nie planuje wprowadzić na rynek żadnych dedykowanych urządzeń, mimo wcześniejszych plotek i oczekiwań klientów. Car Thing, dzięki zebranym danym, ma pomóc w dalszym rozwoju usługi, lepszym jej dostosowywaniu i dostarczaniu najwyższej jakości treści użytkownikom Spotify.

Źródło: Spotify

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu