Artykuł sponsorowany

Telewizja na żywo i filmy oraz seriale na żądanie w jednej aplikacji

Konrad Kozłowski
Telewizja na żywo i filmy oraz seriale na żądanie w jednej aplikacji
11

CANAL+ może kojarzyć się Wam z telewizją satelitarną i dekoderami, ale nastał XXI wiek, dlatego na rynku obowiązują zupełnie inne zasady. Pojawiły się też nowe możliwości technologiczne, które CANAL+ w pełni wykorzystuje oferując filmy i seriale na żądanie oraz telewizję na żywo w aplikacji na telewizorach Android TV, telefonach, przeglądarkach internetowych i przystawkach TV - m.in. CANAL+ BOX 4K, Apple TV czy innych opartych o Androida. Niedawna premiera CANAL+ dla Tizena sprawiła, że cała oferta platformy jest wygodnie dostępna bezpośrednio na telewizorach Samsunga i to właśnie tej aplikacji się dzisiaj bliżej przyjrzymy.

Doskonale pamiętam początki usług online z telewizją na żywo oraz treściami do obejrzenia na żądanie - były to dość ograniczone rozwiązania, które nie zachęcały ani interfejsem, ani jakością treści, ani katalogiem materiałów. Sprawiały więcej problemów, niż ich rozwiązywały, dlatego wielu widzów pozostawało wiernym dotychczas dostępnym usługom. Sytuacja znacząco zmieniła się jakiś czas temu i dziś brak dekodera w okolicach telewizora nikogo nie dziwi, bo ich rolę mogą przejąć aplikacje  dla smart TV. Oprócz samego telewizora i pilota (oraz dostępu do Internetu oczywiście) nie potrzebujemy nic więcej, a i same oferty znacząco się zmieniły. Dysponujemy teraz zupełną swobodą, jeśli chodzi o dobieranie pakietów z kanałami oraz czasem trwania abonamentu, bo już po miesiącu możemy zdecydować się na zupełnie inny zestaw.

Tę różnorodność w ofercie CANAL+ widać już od razu po uruchomieniu aplikacji. Górne menu nawigacyjne pozwala bardzo szybko przełączać się pomiędzy stroną główną, sekcją “odkryj” gdzie znajdują się rekomendowane treści, telewizją na żywo, naszą playlistą oraz wyszukiwarką. Strona główna prezentuje banery najnowszych i najbardziej popularnych produkcji w CANAL+ online od filmów, przez seriale i animacje, a na dokumentach kończąc. Każdy materiał opatrzony jest też niewielkim logo nadawcy, co pozwala błyskawicznie ocenić, czy obejrzymy go w ramach naszego pakietu, czy nie. Poniżej wyświetlane są skróty do głównych kategorii, w które pogrupowane są filmy i seriale na CANAL+ online, natomiast kolejne rzędy z miniaturkami umożliwiają znaleźć coś nowego dla siebie wśród właśnie dodanych i najchętniej oglądanych produkcji, a także szybkie wznowienie seansu, który wcześniej przerwaliśmy, bo CANAL+ online zapamiętuje miejsce, gdzie zatrzymaliśmy odtwarzanie. Bez problemu z CANAL+ online skorzystacie też jednocześnie na dwóch ekranach, a dzięki profilom każdy ze współdzielących konto będzie mógł szybko powracać do wcześniej odtwarzanych treści oraz otrzymywać własne spersonalizowane rekomendacje.

Podstrona każdego tytułu posiada spójny wygląd, więc zależnie od tego, w jakim pakiecie znalazł się film lub serial, informacje na jego temat prezentowane są w ten sam sposób. Szybkie zerknięcie wystarczy, by poznać gatunek danej produkcji, opis fabuły oraz obsadę. Z tego miejsca można też włączyć odtwarzanie i zapisać tytuł na naszej playliście. W niej można zapisać na później dowolną liczbę tytułów, z którymi będziemy chcieli się zapoznać, żeby nic nam nie umknęło. W ten sposób od razu po uruchomieniu aplikacji na smart TV lub CANAL+ online gdziekolwiek indziej w mgnieniu oka przechodzimy do listy już wyselekcjonowanych przez nas seriali i filmów, więc wybór czegoś do obejrzenia jest o wiele łatwiejszy. 

Warto też dodać, że odwiedzanie podstron każdego z tytułów pozwala też zapoznać się z innymi powiązanymi lub rekomendowanymi produkcjami. Są one dobierane na podstawie gatunku lub tematyki, a także członków obsady, których można zobaczyć w innych filmach i serialach. Sekcja “Odkryj” to szansa na szybkie przejrzenie zawartości oferty każdej z kategorii oraz nadawcy, którzy dostępni są na CANAL+ online. To bardzo poręczny sposób na zapoznanie się np. z programami obecnymi w portfolio CANAL+ Kuchnia czy CANAL+ Domo albo Planete+.

Telewizja na CANAL+ online tworzy zupełnie nowe możliwości oglądania treści na żywo, ponieważ do naszej dyspozycji są sekcje wyświetlające nie tylko kanały traktujące o danej tematyce, ale konkretne programy, które właśnie są emitowane. Ogólnotematyczne ramówki często zawierają ciekawe pozycje, o których emisji moglibyśmy nie wiedzieć, a w ten sposób można przebić się przez gąszcz treści i dotrzeć do tych najbardziej odpowiadających naszym preferencjom. Sam ekran odtwarzania jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze - najbardziej potrzebne opcje, jak zmiana języka ścieżki dźwiękowej i napisów, przewijanie, lista innych programów i kanałów są na wyciągnięcie ręki, bo oznaczono je odpowiednimi etykietami lub grafikami. Bardzo podobnie wygląda też ekran odtwarzania treści na żądanie, filmów i seriali, gdzie dodatkowe opcje pozwalają zapoznać się z opisem danego tytułu, a także przewijać materiał z opcją podglądu w miniaturce, co ułatwia odnalezienie poszukiwanego przez nas fragmentu.

Zbudowana z myślą o systemie Tizen i telewizorach Samsunga aplikacja CANAL+ online działa bardzo sprawnie i nie stwarza żadnych problemów podczas codziennego użytkowania. Jest bardzo responsywna, od razu reaguje na nasze polecenia, a interfejs pozostał spójny z tym, co znajdziemy na innych urządzeniach, gdzie dostępny jest CANAL+ online, czyli na komputerach, tabletach i smartfonach. Synchronizacja postępu oglądania jest błyskawiczna, więc zmiana urządzenia do oglądania może być momentalna, jeśli tego potrzebujemy, a obecność na telewizorach Samsunga dedykowanej aplikacji sprawia, że ich posiadacze nie potrzebują już niczego innego, by aktywować usługę i po prostu oglądać.

A będzie na co popatrzeć, bo do stale rozbudowywanego katalogu treści oryginalnych, które są zawsze dostępne do obejrzenia, dołącza 2. sezon uznanego serialu “Kruk” z Michałem Żurawskim w roli głównej. Pierwszy odcinek pojawił się 9 lipca. Jak wiemy, każdego miesiąca na CANAL+ online pojawiają się dziesiątki nowości, a w lipcu będą to między innymi takie hity jak “Dziewczyna warta grzechu”, “Dom”, “TED 2”, “Więzień labiryntu: Próby ognia” i “Fantastyczna czwórka”. 

W samym pakiecie CANAL+ znajdziemy szeroki wachlarz treści na żywo i na żądanie - ponad 6000 godzin filmów i seriali, a także kanały CANAL+ i tematyczne na żywo. Wśród nich są pełne sportu ramówki, gdzie znajdziecie transmisje na żywo z PKO BP Ekstraklasy, angielskiej Premier League, NBA, hiszpańskiej LaLigi oraz pełno żużla: Ekstraliga, eWinner 1. Liga oraz cykl turniejów Speedway Grand Prix. Za pierwszy miesiąc zapłacimy tylko 20 zł (później 45 zł). Podstawowy pakiet CANAL+ można rozszerzyć o trzy opcje - pojedynczo lub łączyć je dowolnie ze sobą. Dla fanów sportu dostępny jest dodatkowy pakiet Eleven Sports za zaledwie 10 zł. Pragnących więcej informacji i rozrywki zainteresuje pakiet FUN & NEWS kosztujący 20 zł, a decydując się na pakiet HBO (kanały na żywo oraz biblioteka HBO GO) zapłacimy dodatkowo 10 zł. To na które pakiety się zdecydujecie?

 

--

Materiał powstał we współpracy z CANAL+

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu