Polska

Canal+ online staje się faktem - wiemy, kiedy wystartuje Player+

Konrad Kozłowski
Canal+ online staje się faktem - wiemy, kiedy wystartuje Player+
36

Pod koniec września do mediów przedostały się informacje o planach uruchomienia internetowej, dostępnej dla wszystkich oferty nc+ z kanałami Canal+. Już w tym tygodniu poznamy jej szczegóły. 

Zaplanowana na czwartek konferencja powinna rozwiać wszelkie wątpliwości. Przedsmak tego, co szykują wspólnie nc+ i Player.pl dostępny jest w sieci od jakiegoś czasu. W ramach nowej oferty Player+ od pewnego czasu możliwe jest oglądanie online takich kanałów jak Ale kino+, Planete+, Kuchnia+ i Domo+. Oczywiście mają one swoich widzów, ale chyba wszyscy z niecierpliwością czekają, aż w ramach miesięcznej opłaty, zupełnie legalnie, będzie można uzyskać dostęp do pakietów filmowego i sportowego Canal+.

Canal+ online pojawi się w Player+

Zamiast budowy zupełnie nowego serwisu, nc+ zdecydowało się rozszerzyć współpracę z Player.pl należącym do TVN-u. To właśnie w ramach Player.pl zobaczymy nową propozycję. Jakie są moje oczekiwania? Szczerze liczę na to, że oferta nie będzie pełna haczyków i wpisze się w aktualnie panujące standardy na rynku usług VOD. Rozumiem przez to zupełną swobodę dla użytkownika - chodzi o rozpoczęcie i anulowanie subskrypcji w dowolnym momencie. Kluczowe będzie też zaplecze techniczne, które w przypadku Player.pl wypada całkiem nieźle, ale wymagane są pewne poprawki. Przede wszystkim mam tu na myśli poszerzenie obsługiwanych platform i urządzeń - Ipla trafiła na Android TV, WP Pilot również, a dodatkowo wspiera Chromecasta. Takie niuanse są niezwykle istotne dla użytkowników, co widać po komentarzach, które zostawiacie pod naszymi tekstami dotyczącymi tego typu usług. Dostęp mobilny, z poziomu telefonu czy laptopa, to jedno, ale przeniesienie rozrywki na duży ekran powinno być bezproblemowe i komfortowe.

Muszę też wspomnieć o samej jakości transmisji i możliwości jej personalizacji, którą zapewnią Player.pl i nc+ - wszystko wskazuje na to, że pozostaniemy przy maksymalnej rozdzielczości 720p i tylko jednej, domyślnej ścieżce audio, która będzie zawierać polskiego lektora. W porównaniu od dostępu do tych kanałów poprzez cyfrową telewizję kablową czy satelitarną, utracimy więc opcję zmiany audio na oryginalne i włączenie napisów. Nie wiemy, jak będzie wyglądać kwestia ograniczeń pod względem liczby jednocześnie aktywnych streamów i czy w ogóle w grę będzie wchodzić opcja posiadania więcej niż tylko jednego.

Telewizja musi być online

Pojawienie się pełnej oferty Player+ będzie krokiem, na który czeka wielu użytkowników. Być może oferta amerykańskich nadawców nie jest idealna, ale warto skierować swój wzrok ku tamtejszym praktykom, by móc przenieść te najlepsze na nasz rynek. Przecież właśnie w USA telewizja w internecie rozwija się najszybciej, a swoich sił próbują nie tylko najwięksi. Mało kto jest dziś zainteresowany długoterminowym zobowiązaniem, które wymaga posiadania stacjonarnego dekodera - coraz częściej oglądamy telewizję w sieci, niezależnie od tego, gdzie się znajdziemy.

Bogata oferta filmów i seriali w Player+ - sprawdź!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu