Polska

Bank Zachodni WBK zmienia nazwę na Santander Bank Polska S.A. - jest już nowy adres strony www banku

Grzegorz Ułan
Bank Zachodni WBK zmienia nazwę na Santander Bank Polska S.A. - jest już nowy adres strony www banku
37

Bank Zachodni WBK to trzeci największy bank w Polsce pod względem aktywów, który 7 lat temu został przejęty przez Hiszpański Bank Santander. W maju tego roku. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zadecydowało o zmianie nazwy banku na Santander Bank Polska S.A.

Zmiany w Grupie Santander

Bank Zachodni WBK należy do Grupy Santander od 2011 roku, tak więc i tak długo utrzymywali markę przy życiu. Hiszpański Bank Santander odkupił wtedy większościowe udziały w BZ WBK od irlandzkiego AIB za prawie 3 mld euro. Teraz przyszedł czas na zmianę nazwy banku, która prawdopodobnie zacznie obowiązywać od 10 września 2018 roku (na ten dzień bank zwołał konferencję prasową), kiedy to nastąpi też rejestracja odpowiednich zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Michał Gajewski, Prezes Zarządu Banku Zachodniego WBK:

Zmiana marki to świetna okazja do wzmocnienia pozycji rynkowej w coraz bardziej cyfrowym, szybko zmieniającym się świecie. Pozwoli nam lepiej komunikować naszą nowoczesność i postępy transformacji cyfrowej. Będziemy mogli oferować też nowe, innowacyjne rozwiązania, które sprawią, że klienci będą jeszcze łatwiej, bardziej efektywnie zarządzać finansami osobistymi oraz rozwijać swoje firmy.

Również od 10 września nastąpi początek rebrandingu marki, kiedy to zostanie zaprezentowana nowa identyfikacja wizualna banku Santander jeszcze obecnego na rynku pod nazwą „Bank Zachodni WBK”.

Jeden z czytelników branżowego serwisu Cashless.pl zdołał uchwycić na zdjęciu, jak oddziały banku już niedługo będą wyglądały. Na razie nowa identyfikacja przykryta jest aktualną nazwą na zielonym tle. W dniu startu rebrandingu nad oddziałami odkryta zostanie już nowa nazwa Santander na czerwonym tle.

Co to oznacza dla obecnych klientów Banku Zachodniego WBK? O wszystkich zmianach bank informuje już na nowej stronie banku Santander. Zmieni się więc siedziba banku, która z Wrocławia przeniesiona zostanie do Warszawy - Santander Bank Polska S.A., al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa, nazwa banku z logotypem - na oddziałach, bankomatach, na drukach, formularzach czy wizytówkach, wygląd serwisów bankowości elektronicznej i mobilnej oraz domena internetowa, która z adresu bzwbk.pl zmieni się na santander.pl.

Zmieni się też podmiot w certyfikacie bezpieczeństwa i adresie w pasku przeglądarki z Bank Zachodni WBK S.A. na Santander Bank Polska S.A. oraz rzecz jasna adresy poczty e-mail, na przykład kontakt@bzwbk.pl zmieni się na kontakt@santander.pl.

Przedstawiciele banku zapewniają, że zmiana nazwy banku nie pociąga za sobą konieczności podejmowania jakichkolwiek działań przez klientów. Nie będzie potrzeba podpisywania żadnych aneksów, w mocy pozostają obecne umowy, numery rachunków bankowych, terminy ważności kart oraz numery PIN. Starsze karty z logiem BZ WBK pozostaną w użyciu do końca ich daty ważności, nie zmienią się też hasła do bankowości internetowej (to ważne w kontekście prawdopodobnych ataków phishingowych, które mogą wykorzystywać fakt zmian, na przykład namawiając do konieczności zmiany hasła na fałszywej stronie banku).

Warto wiedzieć, że Santander Bank Polska (obecnie Bank Zachodni WBK ) oraz Santander Consumer Bank, tak jak dotychczas, będą działać w jednej grupie kapitałowej, tj. Grupie Santander. Są to dwa niezależne banki działające w oparciu o odrębne licencje bankowe. Nie oferują i nie obsługują wzajemnie swoich produktów, także w przypadku, gdy konkretna osoba jest klientem obu banków. Zakres ofert i polityka cenowa obu banków są przygotowywane niezależnie.

Wraz ze zmianą nazwy na BZ WBK na Santander Polska, na polskim rynku będą funkcjonować dwa podmioty z Santander w nazwie, drugim jest Santander Consumer Bank, jednak będą to niezależne instytucje finansowe, które nie będą oferować i obsługiwać wzajemnie swoich produktów.

Photo: tupungato/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu