Antyapps

Ta lekka, darmowa aplikacja będzie informować o przypomnieniach aż do skutku!

A
Antyapps
1

Dopiero gdy wyrobiłam w sobie nawyk zapisywania przypomnień w telefonie w pełni doceniłam to rozwiązanie. Aby się do tego przekonać, najlepiej znaleźć jakąś nieskomplikowaną aplikację, której obsługa będzie kwestią sekund. Jeśli macie telefon pod kontrolą Androida i właśnie takiego programu szuk...

Dopiero gdy wyrobiłam w sobie nawyk zapisywania przypomnień w telefonie w pełni doceniłam to rozwiązanie. Aby się do tego przekonać, najlepiej znaleźć jakąś nieskomplikowaną aplikację, której obsługa będzie kwestią sekund. Jeśli macie telefon pod kontrolą Androida i właśnie takiego programu szukacie, to sprawdźcie darmowe BZ Reminders.

Dodawanie wydarzeń w kalendarzu, jakkolwiek by on nie był intuicyjny i szybki, to wciąż kilka nadprogramowych kroków do wykonania. A jeśli chodzi o papierowe notatniki… kto by pamiętał o tym, żeby je zawsze ze sobą zabierać? Największą zaletą dedykowanych przypomnieniom aplikacji jest to, że spędza się w nich mało czasu, co nie zniechęca do wprowadzania alertów. Tak jest też w przypadku BZ Reminders.

BZ Reminders to w całości przetłumaczony na polski program, który może uratować niejedno życie zawodowe czy rodzinne. Z tą aplikacją nie można mieć wymówki, że się czegoś nie zapisało. Trwa to tak mało czasu, że niedodanie notki to już po prostu czyste lenistwo.

Do BZ Reminders można się bowiem dostać już z panelu powiadomień. Wprawdzie nie da się stąd wprost wpisać notki, ale aplikacja jest na tyle lekka, że nawet w przypadku słabszych sprzętowo urządzeń włącza się błyskawicznie. Wystarczy dodać godzinę alertu i gotowe. W tym programie nie trzeba nawet wprowadzać tekstu. Czasami przydaje się po prostu, aby telefon w pewnym momencie zadzwonił – i w BZ Reminders jest taka opcja.

Jeśli zaś nie odpowie się na przypomnienie, aplikacja będzie o nim do skutku przypominać. To oznacza powtarzające się alarmy i powiadomienia –aż do czasu odhaczenia w programie, że zadanie zostało wykonane. Czasami to jedyne wyjście, żeby zmobilizować się do działania.

Nie jest to jednocześnie program kompletnie okrojony z funkcji.

W tym programie przypomnienia da się też trochę podrasować. Przykładowo, z poziomu BZ Reminders można zadzwonić pod wskazany wcześniej numer lub wybrany kontakt. Trzeba jedynie zaznaczyć odpowiednią rubrykę podczas zapisywania alarmu. Brakuje tutaj za to kilku opcji, które również powinny być traktowane jako te podstawowe. Obecność chociażby przypomnień cyklicznych lub odnawiających się wniosłaby ten program na wyższy poziom, zbytnio go przy tym nie komplikując.

Jak na bezpłatną aplikację, BZ Reminders radzi sobie jednak naprawdę dobrze. Warto ten program sprawdzić – zwłaszcza gdy ma się niemiłe wspomnienia z przepełnionych niepotrzebnymi funkcjami podobnych programów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: