Gry

Bye, Bye Dorotko – producent Thiefa zwalnia 27 pracowników

Markus Marcinkiewicz
Bye, Bye Dorotko – producent Thiefa zwalnia 27 pracowników
6

Eidos Montreal, należący do Square Enix, twórcy wydanego właśnie Thiefa potwierdzili, że po zakończeniu projektu rozstali się z 27 pracownikami. Biorąc pod uwagę, że po wydaniu Director's Cut ostatniego Deus Ex: Human Revolution, a także nowych przygód złodzieja Garreta, nie został ogłoszony żaden,...

Eidos Montreal, należący do Square Enix, twórcy wydanego właśnie Thiefa potwierdzili, że po zakończeniu projektu rozstali się z 27 pracownikami. Biorąc pod uwagę, że po wydaniu Director's Cut ostatniego Deus Ex: Human Revolution, a także nowych przygód złodzieja Garreta, nie został ogłoszony żaden, kolejny projekt. Próżnia nigdy nie jest dobrym znakiem.

Wyniki sprzedaży Thiefa nie powinny być rozczarowujące, nawet wbrew dość chłodnemu przyjęciu gry przez media - na chwilę obecną średnia ocen w wersji PC to 66.40%, a konsolowe oscylują w okolicy 71-74%. W Polsce Thief sprzedaje się całkiem nieźle. Gra trafiła na listę Top 10 Empiku na miejsce 1 w kategorii PC, a także na 2 kategorii PS3 i nma 3 miejsce Xbox 360.

Na ile ranking Empiku odzwierciedla faktyczną sytuację na rynku? Na chwilę obecną nie wiemy, trzeba poczekać aż dystrybutor podzieli się jakimiś danymi.

Oczekiwania graczy, jak i rynku, były wielkie - zarówno wobec Deus Ex: Human Revolution, jak i wobec Thiefa. Ten pierwszy w Polsce nie sprzedał się w imponujących ilościach, czego efektem mogła być decyzja polskiego dystrybutora - Cenegi - aby Director's Cut wydać bez polskiej wersji językowej. Premiera w zasadzie przeszła bez większego echa, tytuł po prostu został wydany. Co dalej zarówno z Deus Ex, jak i z Thiefem, zapewne przekonamy się na przestrzeni najbliższych tygodni lub miesięcy.

Pierwsze wrażenia z gry sugerują, że wydany jakiś czas temu Dishonored (którego druga część ma zostać oficjalnie ogłoszona podczas tegorocznych targów E3), cieszył się większym uznaniem graczy. Z własnymi opiniami na Antyweb poczekamy jeszcze kilka chwil, w tej chwili gramy w Thiefa i naszą recenzję będziecie mogli przeczytać już niebawem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu