Samsung

Budżetowy Samsung Galaxy Tab A idzie na podbój świata [prasówka]

TP
Tomasz Popielarczyk
4

Tablet Samsung Galaxy Tab A, który miesiąc temu został zapowiedziany w Rosji, pojawi się również na innych rynkach. Nowe urządzenie, podobnie jak inne z tej linii, ma w szczególności podbić serca użytkowników z mniej zasobnymi portfelami, a przy tym oczarować ich metalową konstrukcją. Galaxy Tab A...

Tablet Samsung Galaxy Tab A, który miesiąc temu został zapowiedziany w Rosji, pojawi się również na innych rynkach. Nowe urządzenie, podobnie jak inne z tej linii, ma w szczególności podbić serca użytkowników z mniej zasobnymi portfelami, a przy tym oczarować ich metalową konstrukcją.

Galaxy Tab A

Dokładnie 17 marca Galaxy Tab A został zapowiedziany na rynku rosyjskim. Od 1 maja ma być dostępny w USA. Kiedy w Polsce? Tego póki co nie wiemy. Urządzenie wyposażono w 8-calowy lub 9,7-calowy (dwa warianty - ten drugi dodatkowo ma posiadać rysik S-Pen) ekran o rozdzielczości 1024 x 768 px. Pod maską kryje się czterordzeniowy procesor 1,2 GHz, 2 GB RAM-u i 16 GB pamięci wewnętrznej (+ MicroSD). Nie zabrakło 2 aparatów: 2 Mpix z przodu oraz 5 Mpix z tyłu. Całość zasila bateria 4200 mAh. Na półki sklepowe trafią zarówno modele z WiFi jak i LTE. Ceny to ok. 300 i 400 euro - w zależności od rozmiaru.

OnePlus One bez zaproszeń

Zaproszenia na OnePlus One znikają. Od teraz smartfona może kupić każdy, kto ma na to ochotę. Samego modelu nie trzeba przedstawiać - to tania alternatywa dla drogich flagowców z ubiegłego roku nie ustępująca im pod względem specyfikacji. Powszechna dostępność urządzenia niczego jednak nie zmienia w strategii firmy. OnePlus Two zaplanowany na Q3 2015 będzie debiutował na rynku również wyłącznie w takim systemie i bez zaproszenia go nie kupimy.

Zapisywanie historii wyszukiwania Google

Dotąd w Google mogliśmy jedynie podejrzeć naszą historię wyszukiwania. Teraz możemy ją również pobrać całkowicie na dysk twardy. W tym celu wystarczy wejść na stronę history.google.com/history i tam skorzystać z przycisku z trybikiem w prawym górnym rogu, wybierając z niego pozycję pobierz. Stworzone zostanie wówczas archiwum ZIP, które system zapisze na naszym Dysku Google. Stamtąd możemy je swobodnie pobrać na dysk twardy komputera.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu