Mobile

Bądź jak Elon Musk - świetny symulator biznesu technologicznego na iOS i Androida

Grzegorz Ułan
Bądź jak Elon Musk - świetny symulator biznesu technologicznego na iOS i Androida
8

Ostatnimi czasy mocno wciągnąłem się w gry typu idle czy clickery, testowałem już dziesiątki pozycji z tego gatunku, ale ostatnio przy poszukiwaniu kolejnych trafiłem na grę w zakładce z polecanymi i podobnymi, która wciągnęła mnie bardziej niż inne podobne.

Gry, w które namiętnie grywałem ostatnio to Tap Titans 2 i Cash, Inc., jednak w przypadku tej pierwszej pozycji musiałem odpuścić, bo pochłaniała za dużo czasu, aby móc grać i współzawodniczyć w jakimś klanie, wymagane są częste czynności, które trzeba wykonywać.

Druga z kolei szybko się znudziła. Clickery mają to siebie, że są do bólu powtarzalne, jedyne co po jakimś czasie można zrobić to restart gry, co skutkuje szybszym wzbogacaniem się, ale rozgrywka cały czas jest taka sama.

Niemniej w końcu trafiłem na grę, której konstrukcja nie wymaga większego zaangażowania i poświęcanego czasu, ale jednocześnie potrafi wciągnąć na tyle, by co jakiś czas ją uruchamiać i wypełniać kolejne zadania.

Mowa o MR. mELON, dostępnej zarówno na urządzenia z Androidem, jak i iOS. Zbieżność nazwy z Elonem Muskiem nie jest tu przypadkowa, dostajemy do rozwijania technologiczny biznes, zaczynając od firmy produkującej mikroprocesory, a kończymy na firmie produkującej promy kosmiczne. Po drodze dostajemy też firmę produkującą smartfony, auta elektryczne czy roboty.

Nie mamy tu zbytniego przeładowania grafiką, gra skonstruowana jest przy wykorzystaniu modułów w formie kafelków, które rotują się i zmieniają w zależności od biznesu, który akurat prowadzimy.

Na czym polega rozgrywka? Generalnie każdy z poziomów składa się z kilku zadań, które musimy wykonać, a do których potrzebujemy określoną liczbę punktów. Punkty z kolei zdobywa się grając w mini gry, różne dla różnych biznesów. Inne gry były dostępne w firmie produkującej mikroprocesory, a inny w przypadku biznesu smartfonowego.

Bezpośrednio w panelu mamy podgląd na liczbę wyprodukowanych urządzeń, stan magazynowy czy aktualny popyt na nasze na przykład smartfony. W sytuacji, gdy widzimy, że nasz magazyn się wypełnia, a sprzedaż smartfonów maleje, możemy zmniejszać cenę za pojedynczą sztukę, dzięki czemu stan magazynowy nam się z czasem zeruje, po czym możemy znowu cenę podnieść.

Mini gry, w których zdobywamy punkty niezbędne do wykonywania zadań, to większości gry pamięciowe. Musimy na przykład zapamiętać, pod którymi kaflami ukryte są smartfony i później wskazać je po zakryciu. Mamy na to określony czas, a liczba punktów uzależniona jest od liczby prawidłowo odgadniętych pozycji. Dostępny jest tu również quiz z różnymi pytaniami czy mini gra polegająca na dokładnym procentowym określeniu, ile baterii zostało nam jeszcze w telefonie do jej wyczerpania.

Oprócz wykonywania zadań rozwijających nasz biznes, możemy zatrudniać do niego osoby, które pomagają nam go prowadzić, wprowadzając automatyzację niektórych zadań. Mamy tu też giełdę, na której możemy inwestować zarobione pieniądze czy kupować określone dobra lub zaciągać pożyczki, jeśli brakuje nam gotówki.

Całość wygląda naprawdę dobrze, gra wykonana jest w przyjaznej dla oka estetyce, wszystko jest przejrzyste i czytelne. Jeśli lubicie tego typu symulacje, z pewnością MR. mELON wciągnie Was na długie godziny grania. Gra dostępna jest za darmo na Androida w Google Play i iOS-a w App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu