Moje przemyślenia

Branchout - młody wilk networkingu?

Grzegorz Marczak
25

Gościnny wpis autorstwa Radka Wojciechowskiego Aplikacja, która odmieni rekrutację pracowników? Taka myśl przyświecała Rickowi Martiniemu-CEO i założycielowi Branchout. Ta rosnąca w siłę konkurencja dla LinkedIn wystartowała w lipcu 2010 roku. Start mieli wymarzony. Już po miesiącu Accel Partners...

Gościnny wpis autorstwa Radka Wojciechowskiego

Aplikacja, która odmieni rekrutację pracowników? Taka myśl przyświecała Rickowi Martiniemu-CEO i założycielowi Branchout. Ta rosnąca w siłę konkurencja dla LinkedIn wystartowała w lipcu 2010 roku. Start mieli wymarzony. Już po miesiącu Accel Partners zasiliło tą Facebookową aplikację 6 milionami dolarów. Obecnie inwestorów jest 24-wśród nich m.in. Shawn Fanning . Pan znany chociażby z pracy nad Napsterem czy Rupture.

Zgodnie z zasadą Brzytwy Okhama, sposób zarabiania Branchout jest prosty. Mike Del Ponte, szef marketingu w jednym z wywiadów przyznał, że "zarabiamy pieniądze dzięki opłatom za ogłoszenia o pracę oraz rozwiązania wspomagające rekrutacje pracowników"

Statystyki z oficjalnej strony informują obecnie o ponad 500000 aktywnych użytkownikach Branchout. Uznanie musi budzić liczba ponad 3 milionów zamieszczonych ofert pracy.
Spójrzmy na LinkedIn, tam użytkowników jest już ponad 100 milionów. Jednak projekt Jeffa Weinera, jest trochę w tyle za młodym projektem z Kalifornii. Młodzi ludzie korzystający aktywnie z FB mogą mieć obawy, przed założeniem konta na 10 letnim starszym bracie Branchouta. Idealna okazja dla headhunterów. Rekrutują jako pierwsi zdolną młodzież z poziomu drugiej najpopularniejszej strony internetowej na świecie.

Czy aplikacja przyjmie się także w Polsce? Zapewne ktoś tworzy właśnie jej klon nad Wisłą.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

StartupFacebookoferty pracy