Płatności i bankowość

Kolejny bank w Polsce obdarowuje klientów brakiem kosztów przewalutowania za zagraniczne zakupy

Grzegorz Ułan
Kolejny bank w Polsce obdarowuje klientów brakiem kosztów przewalutowania za zagraniczne zakupy
13

Operatorzy rozdają darmowe GB w ofertach na karcie przed wakacjami, a banki przydatną w tym okresie opcję na karcie płatniczej, dzięki której przy zakupach za granicą nie poniesiemy dodatkowych kosztów przy przewalutowaniu.

Pod koniec maja drugi największy bank w Polsce - Bank Peako poinformował o udostępnieniu Nowej Rewolucyjnej karty płatniczej, dzięki której klienci nie ponoszą dodatkowych kosztów i prowizji przy płatnościach za granicą. Dziś Alior Bank ogłasza podobną nowość na karcie płatniczej dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego.

Krzysztof Konieczka, dyrektor Działu Daily Banking w Alior Banku:

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi zaczynają się urlopy i wyjazdy zagraniczne. Na ten czas chcieliśmy przygotować kompleksową ofertę dla naszych klientów, którzy coraz częściej wybierają się na odpoczynek poza Polskę. Dlatego postawiliśmy na wygodę i połączyliśmy w ramach naszego flagowego produktu – Konta Jakże Osobistego - wiele usług, w tym ubezpieczenie podróżne oraz nową korzyść, dzięki której nasi klienci mają pewność, że korzystają z najlepszych kursów walutowych za granicą bez dodatkowej prowizji banku. Teraz wszystko, co najpotrzebniejsze, znajduje się w jednym miejsc.

Aby zacząć korzystać z nowej usługi na koncie, wystarczy aktywować jedną z korzyści w bankowości internetowej lub w aplikacji mobilnej o nazwie „płatności kartą bez kosztów przewalutowania”. Dla przypomnienia, Alior Bank w ramach Konta Jakże Osobistego oferuje kilka takich korzyści - aktywowanie dwóch z nich i korzystanie z nich jest darmowe, za każde kolejne płaci się 3,50 zł miesięcznie.

W ramach usługi, klienci po jej aktywowaniu od razu będą mogli płacić w 152 walutach przeliczonych wg średniego kursu NBP dla dolara, euro i funta brytyjskiego oraz kursu Mastercarda dla pozostałych walut bez prowizji za przewalutowanie i marży do kursu wymiany dla banku. Oczywiście działa to również przy płatnościach przez internet oraz wypłatach z bankomatów za granicą, za które Alior nie pobiera również dodatkowych opłat.

Źródło: Alior Bank.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu