Subskrypcja Netfliksa zamiast biletów do kina? Jeszcze chwileczkę, już za momencik. W zeszłym tygodniu prezentowaliśmy zwiastun filmu z Willem Smithem, tym razem dzielimy się zapowiedziami produkcji Davida Finchera i Brada Pitta. A to tylko wierzchołek góry lodowej o nazwie Netflix Originals i nie tylko.
Brad Pitt, Will Smith, David Fincher - subskrypcja Netfliksa zamiast biletów do kina?
Zacznijmy od przypomnienia zwiastunu Bright z Willem Smithem w roli głównej:
Jak odnajdzie się zwykły policjant w świecie fantasy? Ten 30-sekundowy klip zdradza wbrwe pozorom całkiem sporo i chyba wygląda na to, że tym razem Will z Davidem Ayerem przygotują coś ciekawszego, niż Sucidide Squad.
Przejdźmy jednak do najświeższych zapowiedzi. Na początek Brad Pitt i Machina Wojenna - premiera 26 maja:
Scenarzysta i reżyser David Michôd (Królestwo zwierząt) opowiada elektryzującą historię awansu i dymisji generała U.S. Army, przeplatając fakty z prześmiewczą fikcją i zachęcając widzów, by zadali sobie ważne pytanie: gdzie dzisiaj przebiega granica pomiędzy rzeczywistością a parodią rzeczywistości? To historia urodzonego lidera, którego pewności siebie nic nie było w stanie zmącić, i który pewnym, marszowym krokiem zmierzał ku coraz gęstszym oparom absurdu. Głównym bohaterem opowieści jest jedna z najbardziej kontrowersyjnych wojskowych postaci obecnej generacji: charyzmatyczny czterogwiazdkowy generał Stanley McChrystal (w tej roli Brad Pitt), którego błyskotliwy awans na dowódcę sił NATO w Afganistanie przerodził się w nagłą dymisję po nieco zbyt szczerym wywiadzie prasowym. Ten nowy film oryginalny Netflix powstał na podstawie książki „The Operators: The Wild & Terrifying Inside Story of America’s War in Afghanistan” autorstwa nieżyjącego już dziennikarza Michaela Hastingsa.
Teraz czas na serial Davida Finchera, który zobaczymy w październiku tego roku. Na tę chwilę chyba najlepiej nie wiedzieć zbyt wiele na jej temat - ja pozwolę Davidowi opowiedzieć tę historię ze wszystkimi niespodziankami:
W temacie filmowym warto odnieść się w tym momencie do zakupu praw do filmu The Irishman Martina Scorsese, w którym zobaczymy Roberta De Niro oraz Ala Pacino.
Przed wakacjami, a dokładnie w piątek 23 czerwca, na Netfliksie zadebiutuje serial GLOW. Dość specyficzna produkcja oparta o program z lat '80. Kariera zawodniczek wrestlingu, spandeks i ekipa producencka odpowiedzialna za Orange is the new Black, Nurse Jackie, Homeland czy Weed. Zapowiada się ciekawie.
Czas na produkcje typowo europejskie. Jak wiemy, w zeszłym roku swoją premierę miał oryginalny serial Netfliksa rodem z Francji. Mowa naturalnie o Marseille, którego drugi sezon będzie kręcony od 18 kwietnia. W obsadzie znajdą się nowe postacie, w tym "młoda polityk skrajnie prawicowej francuskiej partii". Na tym nie koniec, ponieważ zapowiedziano także hiszpańską produkcję Las Chicas del cable (romantyczny dramat, którego akcja ma miejsce w latach '20) oraz kryminalny serial Suburra prosto z Włoch. Poniżej znajdziecie zwiastun serii Dark, pierwszego niemieckiego serialu Netfliksa, który pojawi się w serwisie zimą.
Netflix nie stroni od współpracy, na co dowodem są zapowiedzi wspólnych produkcji z BBC One, BBC Two czy Canal Plus. W tych trzech konkretnych przypadkach chodzi o tytuły: TROY: Fall of a City, Black Earth Rising oraz The Spy. Każda z produkcji będzie miała premierę na wspomnianym kanale, ale do widzów na całym świecie trafi za pośrednictwem Netfliksa.
- TROY: Fall of a City – opowieść o miłości, zemście i intrygach, której akcja rozgrywa się podczas wojny trojańskiej, a jej tło stanowi uczucie Parysa i Heleny. Serial powstaje we współpracy ze stacją BBC One i wytwórniami z Wielkiej Brytanii, Wild Mercury i Kudos. Scenariusz został stworzony przez Davida Farra (Nocny recepcjonista), a wyreżyserowany przez Owena Harrisa (Black Mirror: San Junipero). Za produkcję wykonawczą odpowiadają Derek Wax (Humans, Czas prawdy) i David Farr, a za produkcję Barney Reisz (Black Mirror, Elżbieta I). Serial będzie kręcony w marcu w RPA.
- Black Earth Rising – thriller o ściganiu międzynarodowych zbrodni wojennych oraz zawirowaniach osobistych, prawnych i politycznych, jakie za sobą pociąga. Serial został napisany i wyreżyserowany przez Hugo Blicke’a (Uczciwa kobieta, Na granicy cienia) i wyprodukowany przez firmę Grega Brenmana, Drama Republic (Uczciwa kobieta, Doktor Foster).
- The Spy – opowiada niezwykłą historię największe izraelskiego szpiega, Eliego Cohena, egipskiego Żyda, który na początku lat 60. działał pod przykrywką na terenie Syrii. Z sukcesem przeniknął w najwyższe struktury wojskowe i polityczne. Jego działalność zmieniła oblicze Bliskiego Wschodu, jednak on sam zapłacił za nią wysoką cenę. Serial został wyprodukowany przez Legende Films, francuską wytwórnię Alaina Goldmana (La Vie en Rose, Babylon AD), autorem i reżyserem jest Gideon Raff (Prisoners of War, Homeland).
Dodatkowo, już w kwietniu obejrzymy (dłuższe, bo trwające po godzinę) nowe odcinki serii Chelsea. Premiera na Netflix 14 kwietnia - zobaczymy m. in. klasyczne wesele w Indiach, kulisy francuskiej polityki podczas wizyty w Paryżu oraz dyskusję nt. Brexitu z aktorem komediowym Eddym Izzardem. Potwierdzona została nowa produkcja Jack Whitehall: Travels with my father oraz trzeci sezon Lovesick. Pierwszy z wymienionych tytułów ma być komedią podróżniczą, w której główny bohater wybierze się w drogę do południowo-wschodniej Azji ze swoim ojcem, wytwornym angielskim dżentelmenem.
Netflix chwali się, że od 2012 roku zdążył już wydać 1,75 mld dolarów na realizację produkcji w Europie. Złożyły się na to własne projekty, koprodukcje oraz zakup licencji. O jakiej liczbie mówimy w przypadku produkcji oryginalnych? Aż 90, lecz są one na przeróżnych etapach realizacji. Część z nich, jak przeczytacie powyżej, zobaczymy już w tym roku.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu