Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Mobile

Box OneCloud dla Androida już jest! Nowy front walki o klienta został otwarty

KM
Kamil Mizera
10

Chmury, ach te chmury. Serwisów oferujących wirtualne dyski jest coraz więcej, jedne mniej, drugie bardziej popularne. Jak spoglądam na swój komputer, na którym mam już zsynchronizowane aż trzy tego typu usługi, zastanawiam się, co jeszcze ich twórcy mogą wymyśleć, aby powalczyć o moją uwagę. Box...

Chmury, ach te chmury. Serwisów oferujących wirtualne dyski jest coraz więcej, jedne mniej, drugie bardziej popularne. Jak spoglądam na swój komputer, na którym mam już zsynchronizowane aż trzy tego typu usługi, zastanawiam się, co jeszcze ich twórcy mogą wymyśleć, aby powalczyć o moją uwagę.

Box, jeden z popularniejszych serwisów, który posiada obecnie około 11 milionów użytkowników, zdecydował się na rozwój swojego ekosystemu opartego na partnerstwie z podmiotami trzecimi. OneCloud to Box zintegrowany z 50 różnymi aplikacjami mobilnymi.  Cel firmy jest prosty: dostarczyć klientom ekosystem, dzięki któremu z poziomu różnych aplikacji będą mogli korzystać z chmury i jednocześnie z poziomu Boxa będą mogli otwierać pliki w wybranych aplikacjach. Przykładem niech będzie chociażby przeglądarka mobilna Dolphin, która pozwala na zapisywanie wybranych przez nas stron wprost w Boxie.

Choć OneCloud pojawił się już wcześniej na iOSie, to właśnie jego start na Androidzie na pewnym poziomie domyka ekosystem serwisu oraz zwiększa jego potencjał. Aktualizacja ta nie tylko pozwala użytkownikom korzystającym z różnych systemów na lepsze wykorzystanie chmury, ale przede wszystkim celuje w ogromną rzeszę posiadaczy Androida, w końcu najpopularniejszego obecnie systemu mobilnego w skali globu. Rzesze użytkowników systemu od Google będą mogły w pełni korzystać z oferty Boxa oraz zintegrowanych z nim aplikacji trzecich. Oczywiście firma na tym nie poprzestaje i udostępnia narzędzia do dalszego rozwoju swojego ekosystemu.

Czy tą strategią Box jest w stanie konkurować z Dropboxem. W moim odczuciu tak, ale nie będzie to proste, konkurent ma już renomę i coraz lepsze aplikacje. Za to łatwiejszym celem może być chmura od Google. Osobiście na co dzień wykorzystuje w pracy Dropboxa i to na razie raczej się nie zmieni. Jednak numerem dwa na moich urządzeniach do tej pory był GDrive. Wszelako Google od momentu uruchomienia tej usługi nie tylko nic w niej nie zmieniło, a przecież pozostawia ona sporo do życzenia, to również do tej chwili nie wydało aplikacji na iOSa. Obecnie, kiedy Box OneCloud pracuje na obu systemach mobilnych, wygląda na to, że stanie się moim numerem dwa.

Jak Wam się podoba Box OneCloud? Korzystacie z tej chmury?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Androidbox