Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Mobile

Skype na Androida to potęga!

KM
Kamil Mizera
14

Tego komunikatora chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Skype to jedna z najbardziej znanych aplikacji tego typu na świecie, która zyskała ogromną popularność będąc jeszcze dostępną tylko w wersji desktopowej. To właśnie na tę popularność połakomił się Microsoft i raczej nie żałuje. Rekordy popularn...

Tego komunikatora chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Skype to jedna z najbardziej znanych aplikacji tego typu na świecie, która zyskała ogromną popularność będąc jeszcze dostępną tylko w wersji desktopowej. To właśnie na tę popularność połakomił się Microsoft i raczej nie żałuje. Rekordy popularności bije również mobilna wersja Skype’a na Androida.

Według ostatnich danych Skype został pobrany z Google Play już blisko 70 milionów razy! To naprawdę ogromny sukces. Obecnie działa na ponad 1,3 tysiąca różnych modeli urządzeń z Androidem na pokładzie. Najchętniej sięgają po niego mieszkańcy Stanów Zjednoczonych (23%), Japonii (6,9%), Rosji (5,1%) oraz Niemiec (4,9%).

Mobilnego Skype’a znajdziemy na wielu różnych urządzeniach działających pod kontrolą Androida, od smartfonów firmowanych przez Samsunga, po HTC, LG czy Motorolę. Nie brakuje go również na tabletach opartych na systemie mobilny od Google. Sam często korzystam z niego na Asus Transformerze. Największą popularnością aplikacja cieszy się jednak na telefonach z rodziny Galaxy, w szczególności na S II, choć zapewne już wkrótce model ten zostanie zastąpiony przez najnowszy flagowy smartfon od Samsunga.

Skype z tak dużą bazą użytkowników, która systematycznie rośnie, ma ogromny potencjał. To w końcu nie tylko Android, ale również iOS, PCety i Mac. Coraz częściej w komunikacji telefonicznej wykorzystywany jest internet zamiast standardowych rozmów głosowych czy SMSów. Aplikacje, które skupiają się na dostarczaniu właśnie takich rozwiązań, jak czat, wideo-rozmowy i tym podobne, stają się coraz popularniejsze i powoli nawet same telekomy zaczynają wydawać tego typu aplikacje. Microsoft zaś ma w rękach produkt, który pobrano już 70 milionów razy. Nadeszła pora, aby w końcu wykorzystać jego możliwości. Zapewne nowe oblicze Skype’a zobaczymy w Windowsie 8.

Korzystacie z mobilnego Skype’a? A może znacie lepsze aplikacje tego typu?

Fota

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SkypeAndroid