Startups

Błyskawicznie zaprojektuj i zamów własne pudełka na Zapakuj.to

Konrad Kozłowski
Błyskawicznie zaprojektuj i zamów własne pudełka na Zapakuj.to
7

Internet pozwolił na uproszczenie wielu czynności i procesów, a chyba najbliższymi dla większości z nas będą zakupy oraz zamawianie jedzenia. Kilkanaście kliknięć w aplikacj mobilnej lub na stronie www wystarczy, by niedługo później do naszych drzwi zawitał posiłek albo zamówiony ze sklepu produkt. W podobnym tonie mówi się o projekcie Zapakuj.to, który za cel obrał sobie ułatwienie przygotowywania własnych pudełek dla firm oraz osób prywatnych.

Zespół odpowiedzialny za Zapakuj.to, czyli pomysłodawca Wojtek Sadowski oraz Maciej Zając, Patryk Kabaj, Arek Wasilonek, Konrad Kwiatkowski oraz Maciek Woźniczko, postanowili stworzyć usługę, które doskonale sprawdzają się za granicami Polski. Zapakuj.to działa podobnie do Zoxxbox, Packlane i Soopak oferując kreator online, który ma być najważniejszym atutem usługi.

Działa on bezpośrednio w przeglądarce, bez żadnych wtyczek i pozwala na dostosowanie wyglądu pudełka. Nie jest to oczywiście narzędzie pokroju programów graficznych z prawdziwego zdarzenia, ale jednocześnie jest to zaletą kreatora, ponieważ z jego obsługą poradzą sobie nawet mało zaawansowani użytkownicy. Skraca to też czas składania samego zamówienia, więc osiągany jest w ten sposób jeden z nadrzędnych celów.

Atut? Kreator online

Jak wygląda sam kreator? Pierwszy krok wiąże się z wyborem rozmiaru pudełka, które nas interesuje. Do dyspozycji mamy 6 wariantów, które powinny pokryć się z większością zapotrzebowania, choć muszę przyznać, że brakuje tu odrobiny różnorodności co do kształtów pudełka. Po wskazaniu interesującego nas rozmiaru przejdziemy do właściwej części narzędzia, gdzie na modelu 3D będziemy mogli oglądać wszystkie dokonywane zmiany. Kreator pozwala na dodawanie grafiki oraz tekstu, który można dostosować dobierając jedną z kilku czcionek, kolorów i rozmiarów.

W przypadku grafiki wbudowane ograniczenie nie pozwoli na rozciągnięcie grafiki i pogorszenie jej jakości, co zapobiegnie rozczarowaniu po otrzymaniu gotowych pudełek. Oczywiście kolor pudełka może być całkowicie dowolny - jeżeli żadna z dostępnych barw nie spełnia oczekiwań możliwe jest stworzenie własnego koloru. W sekcji pomocy znajdziemy wiele porad dotyczących projektowania pudełka, podane zostały rekomendowane wymiary grafik, których używamy, a w przypadku braku odpowiedzi na pytanie z włodarzami usługi skontaktujemy się mailowo lub za pomocą czata wbudowanego w witrynę.

Za ile? Na kiedy?

Zapakuj.to ma pozwolić nam na oszczędzenie czasu i pieniędzy - jak więc przedstawiają się te aspekty usługi? Koszt pojedynczego pudełka jest naturalnie zależny od jego rozmiaru oraz liczby całego zamówienia. Najniższa cena takiego kartonowego pudełka to 1,40 zł, lecz dostępny wybór lepszego jakościowo wydruku znacznie podnosi cenę. Zamówienie może minimalnie składać się z 30 pudełek dowolnego rodzaju. Do całej kwoty doliczyć trzeba cenę wysyłki (lub wybrać darmowy odbiór w Piasecznie koło Warszawy). Czas oczekiwania? Wysyłka następuje po ukończeniu produkcji i trwa 2-3 dni robocze, a jak czytamy na stronie usługi całość może zająć do 14 dni.

Pomysł i wykonanie finansowanej z własnych środków usługi stoi na zaskakująco dobrym poziomie. Nie mając wcześniej do czynienia z takim działaniem, w ciągu kilku minut opanowałem każdy z kroków zamówienia i niemalże je sfinalizowałem. Na każdym etapie oferowana nam jest pomoc i co najważniejsze nie są ukrywane żadne koszty, które poniesiemy - przedstawiane są "czarne na białym". Oferta Zapakuj.to nie może być (jeszcze?) porównywana ze wspominanymi przeze mnie usługami z zagranicy, ale początki są dość obiecujące. Warto mieć na uwadze jej rozwój.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Polskastartups