Felietony

Błyskawiczna odpowiedź HTC na wczorajszą zapowiedź Apple

Konrad Kozłowski
Błyskawiczna odpowiedź HTC na wczorajszą zapowiedź Apple
2

Czyżby HTC tylko czekało na oficjalne ogłoszenie daty najbliższej konferencji Apple? Być może, ponieważ zaraz po tym jak zostały rozesłane zaproszenia na wydarzenie, które odbędzie się 12 września, HTC rozesłało zaproszenia na własną imprezę. Odbędzie się ona dokładnie tydzień później - 19 września....

Czyżby HTC tylko czekało na oficjalne ogłoszenie daty najbliższej konferencji Apple? Być może, ponieważ zaraz po tym jak zostały rozesłane zaproszenia na wydarzenie, które odbędzie się 12 września, HTC rozesłało zaproszenia na własną imprezę. Odbędzie się ona dokładnie tydzień później - 19 września.

Najprawdopodobniej nie było to przypadkowe posunięcie tajwańskiej firmy, jednak efektem takiego "zbiegu okoliczności", jest pozostanie HTC w cieniu zapowiedzi od Apple, ponieważ Internet został dosłownie "zalany" analizami, przewidywaniami i komentarzami dotyczącymi grafiki wewnątrz zaproszenia od firmy z Cupertino.

Czego możemy się spodziewać po konferencji HTC? Według moich przewidywań, prezentacja dotyczyć będzie modeli z systemem mobilnym Microsoftu - Windows Phone 8. Jakiś czas temu pojawiły się pierwsze przecieki na temat trzech nowych urządzeń z tym systemem, a ostatniego dnia sierpnia w Sieci pojawiła się grafika, rzekomo prezentująca model HTC Accord. Microsoft pokazał nowe "okienka" w czerwcu tego roku, Samsung zdążył już zaprezentować pierwsze urządzenie z tym systemem, a dzisiaj czeka nas konferencja Nokii i warto przypomnieć, że właśnie HTC jest również jednym z oficjalnych partnerów Microsoftu.

Co prawda ekran startowy przypomina ten z poprzedniej wersji systemu (Windows Phone 7), jednak możliwe jest, że to tylko czysty przypadek. A może HTC podobnie jak Nokia planuje model "budżetowy" oparty o WP 7.8? Nie sugerowałaby tego specyfikacja urządzenia, ponieważ mówi się, że Accord miałby cechować się ekranem o przekątnej 4.3 cala z rozdzielczością HD, procesorem S4 SoC, aparatem 8-megapikselowym i obsługą kart microSD.

Tak więc do naszego kalendarza imprez możemy dopisać dwie nowe daty: 12 września - konferencja Apple, 19 września - konferencja HTC.

Źródło, foto: 1, 2.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftHTCWindows Phone 8