Startups

BlogoManiak.pl - Sieć blogów IT

19

BlogoManiak.pl to nowa sieć blogów poświęconych szeroko pojętemu IT, której celem jest przekazywanie najnowszych branżowych wiadomości z kraju i ze świata. W ramach  sieci funkcjonują już 4 blogi poświęcone różnym aspektom technologii. Pierwszy z nich to KomórkoManiak.pl - blog poświęcony telekom...

BlogoManiak.pl to nowa sieć blogów poświęconych szeroko pojętemu IT, której celem jest przekazywanie najnowszych branżowych wiadomości z kraju i ze świata.

W ramach  sieci funkcjonują już 4 blogi poświęcone różnym aspektom technologii. Pierwszy z nich to KomórkoManiak.pl - blog poświęcony telekomunikacji mobilnej, operatorom, telefonom komórkowym oraz innym urządzeniom mobilnym. Drugim blogiem jest FotoManiak.pl, który poświęcony jest fotografii cyfrowej oraz nowościom z rynku. Ponad to w portfolio BlogoManiak.pl znajdują się jeszcze dwa blogi: MobiManiak.pl (poświęcony komputerom przenośnym) oraz GizManiak.pl (traktujący o elektronicznych gadżetach).

"Serwisów społecznościowych już ci u nas dostatek" - z takiego założenia wychodzą najwyraźniej twórcy polskiej sieci. Po wysypie serwisów internetowych czas przyszedł na sieci blogów. Co sprawia, że blogi zastępują tradycyjne wortale i serwisy? Na pewno jest to wygoda i elastyczność najpopularniejszego CMSa dla blogów, znanego i lubianego WordPressa. Poza tym, tam gdzie są pieniądze, tam jest biznes. W Polsce blogi również mogą zarabiać.

BlogoManiak.pl oraz Blomedia to tylko dwie sieci z wielu, które już w najbliższym czasie mogą się pojawić w polskim internecie. Oby jednak były one realną alternatywą dla zachodnich serwisów i blogów, gdyż dzisiaj internauta coraz rzadziej nie zna angielskiego.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

blomediablogosfera