Startups

Blognews - dobre newsy z blogosfery.

Grzegorz Marczak
Blognews - dobre newsy z blogosfery.
12

Autorzy serwisu Krytycy.pl, przedstawiają swój kolejny serwis o nazwie Blognews.pl. Serwis ten będzie agregował najciekawsze wiadomości wygenerowane przez naszą blogosferę. W przeciwieństwie to podobnych tego typu serwisów takich jak blogfrog.pl czy blogbox.com.pl w blognews nie będziemy dodawać...

Autorzy serwisu Krytycy.pl, przedstawiają swój kolejny serwis o nazwie Blognews.pl. Serwis ten będzie agregował najciekawsze wiadomości wygenerowane przez naszą blogosferę.

W przeciwieństwie to podobnych tego typu serwisów takich jak blogfrog.pl czy blogbox.com.pl w blognews nie będziemy dodawać globów ani ciekawych notek - serwis ma to robić za nas dzięki specjalnie zaprojektowanemu programowi który codziennie będzie przeszukiwać blogosferę w celu znalezienia ciekawych newsów (na razie autorzy nie ujawnili zasady działania tego programu). Na koniec każdego tygodnia blognews ma generować podsumowanie z najciekawszymi wpisami z ubiegłych siedmiu dni.W Blognews podobnie jak w techmeme oprócz samych wpisów znajdziemy również wpisy powiązane nawiązujące tematycznie do głównego newsa.

Każdy z blogów który znajdzie się na blognews będzie miał własny profil w którym oprócz listy zindekoswanych wpisów znajdziemy takie informacje jak : kto linkuje do danego bloga, do kogo linkuje blog, archiwum wiadomości czy też sekcję z multimediami z danego bloga.

Co ciekawe autorzy blognewsa pokusili się o stworzenie systemu punktów dla blogu - jest on widoczny w profilu bloga (niestety nie wiem jak on działa), mam jednak nadziej że punktowanie i ranking blogów nie będą w tym serwisie bardzo wyeksponowane.

Graficznie i wizualnie serwis wykonany jest dość dobrze, aczkolwiek mi osobiście przeszkadza trochę ilość obrazków oraz filmy video znajdujące się na stornie głównej (wolał bym aby zmieściło się na niej więcej postów z blogów).

Blognews będzie miał moim zdaniem trudne zadanie - stawiając na algorytm decydujący za użytkownika co jest ciekawym wpisem a co nie jest, trzeba liczyć się z tym że nie wszystkim przypadnie on do gustu.

Jeśli strona główna serwisu nie będzie opatrzona w naprawdę ciekawe i najnowsze wpisy to wątpię aby ktoś wchodził w głąb serwisu aby je znaleźć. Blognews będzie też musiał udowodnić iż jest lepszy od agregowania RSS-ów z ulubionych blogów - to znaczy, że jest on w stanie znaleźć interesujące nas wpisy z blogów których do tej pory nie znaliśmy i nie czytaliśmy.

W każdym razie inicjatywa ciekawa (kolejny serwis dla blogosfery) i należy życzyć autorom powodzenia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu