Startups

Blogbox zagreguje blogi i opublikuje ich treść na wprost.pl

Grzegorz Marczak
Blogbox zagreguje blogi i opublikuje ich treść na wprost.pl
17

Powstał kolejny po 10przykazan,oraz blogfrog.pl serwisu agregujący blogi. Blogbox stworzony został przez wprost.pl rękami agencji Autentika. Trzeba przyznać, że Autentika po raz kolejny pokazała, że potrafi robić dobrze wyglądający i dopracowany serwis (może zechcieli by zrobić Antyweb od...Powstał kolejny po 10przykazan,oraz blogfrog.pl serwisu agregujący blogi. Blogbox stworzony został przez wprost.pl rękami agencji Autentika.

Trzeba przyznać, że Autentika po raz kolejny pokazała, że potrafi robić dobrze wyglądający i dopracowany serwis (może zechcieli by zrobić Antyweb od nowa ?!?) . Nie wiem ile wkładu w stworzenie tego serwisu pochodziło do wprost.pl ale zakładam, że większa część funkcjonalna została opracowana przez agencję.

Funkcjonalnie serwis opisał już Marcin - i muszę przyznać, że zgadzam się z jego oceną iż w chwili obecnej jest to serwis kompletny i prezentujący najlepszy poziom z dostępnych tego typu stron w polskim internecie.

I wszystko było naprawdę cudownie gdyby nie kilka pewnych drobiazgów, które ostatecznie wcale drobiazgami nie są.

Przede wszystkim blogbox ma zakusy do pokazywania treści z naszych blogów w ramkach swojego serwisu - nie jest to już tak oczywista forma promocji bloga jak głoszą autorzy w swoich mailach. Przewrażliwiona osoba mogła by powiedzieć, że nasz blog sprowadzany jest do roli dostawcy treści - ponieważ nie jestem przewrażliwiony dlatego zauważyłem też opcję otworzenia bloga w nowym oknie w którym nasz blog prezentuje się w pełnej okazałości i już bez ramek blogboxa.


Antyweb w ramce od blogbox a ja nie zdążyłem się jeszcze na nic zgodzić.


Sama ramka mnie osobiście tak bardzo nie zraża (chociaż nie jestem pewien czy tak bez moje zgody można sobie wkleić mój blog w ramki innego serwisu), natomiast czytając regulamin (tak, czytam regulaminy serwisów w których podaje swoje dane) okazuj się, że rejestrując się zgadzam się na dwa poniższe punkty:

11. Dodając blog do serwisu Blogbox autor wyraża zgodę na publikację blogu na stronach www.wprost.pl.
12. Użytkownik serwisu Blogbox wyraża zgodę na zamieszczenie banerów reklamowych na stronach serwisu, na których będzie eksponowany jego blog.

I tutaj przyznam szczerze zostałem zaskoczony, bo to że rejestruje się na blogbox oznacza, że moje treści mogą być publikowane na wprost.pl. Zastanawiam się dlaczego mam się na to zgodzić nie wiedząc gdzie będą te treści publikowane?, na jakich zasadach?, czy wprost będzie na nich zarabiać?, a co z prawami autorskimi?.

Blobbox proponuje nam więc, promocje (w ramkach) w zamian za pełny dostęp do naszych treści przez serwis wprost.pl. Dodatkowo zapewne na bazie punktu 12 regulaminu - ramki w które tak pięknie oprawiony jest nasz blog za chwilę zostaną udekorowane reklamami.

Podsumowując, nie chcąc oddawać treści mojego bloga do wprost.pl nie zarejestruje się na blogbox. Mam jednak nadzieje, że mylę się jeśli chodzi o interpretacje zapisów w regulaminie i że autorzy wyjaśnią swoje intencje i doprecyzują niejasne punkty.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu