Moje przemyślenia

Blog.pl umożliwi prowadzenie bloga na systemie zarządzania treścią WordPress

Jan Rybczyński
7

Najstarszy polski serwis blogowy - blog.pl, który istnieje od 2001 roku i od 2006 roku jest częścią portalu onet.pl, właśnie umożliwił użytkownikom przeniesienie się na powszechnie uznany system zarządzania treścią, jakim jest Wordpress. Myślę, że jest to bardzo znaczący krok dla blog.pl i jego użyt...

Najstarszy polski serwis blogowy - blog.pl, który istnieje od 2001 roku i od 2006 roku jest częścią portalu onet.pl, właśnie umożliwił użytkownikom przeniesienie się na powszechnie uznany system zarządzania treścią, jakim jest Wordpress. Myślę, że jest to bardzo znaczący krok dla blog.pl i jego użytkowników. Wiele osób zaczynając prowadzenie bloga nie zdawało sobie sprawy jak bardzo istotne jest wybranie odpowiedniego CMS, a teraz gdy już wypracowali sobie stałych czytelników niechętnie myślą o przenoszeniu się w nowe miejsce.

Wordpress to standard w świecie blogów, a nawet wielu większych serwisów. Zapewne wersja przygotowana z myślą o blog.pl nie daje możliwości pełnej konfiguracji, jak w przypadku samodzielnej instalacji na własnym serwerze, rekompensuje to prostotą i łatwą migracją. Użytkownicy blog.pl będą mogli przenieść swojego starego bloga na nową platformę jednym kliknięciem, zachowując przy tym jego obecną zawartość, to znaczy adres, notatki, komentarze, obrazy, zamieszczone filmy, kolory czcionek i tak dalej.

Nie przeniesione zostaną natomiast ulubione linki i szablony, te drugie ze względów bezpieczeństwa. Konieczne jest również założenie nowego konta.

Przesiadka na Wordpressa przyniesie blogerom wymierne korzyści w postaci lepszego pozycjonowania w wyszukiwarkach, integracji z social media, jak również szeregu pomniejszych usprawnień, wpływających na atrakcyjnośc prowadzonego bloga.

Nie ma chyba żadnych wątpliwości, że zastosowanie szeroko uznanego rozwiązania jakim jest Wordpress wyjdzie blogerom i blogerkom tylko na dobre. Po więcej informacji jak przenieść swojego bloga na nowy system zarządzania treścią zapraszam tu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

blogionet