Polska

Blip z Twitterem - jest ciekawie

Grzegorz Marczak
Blip z Twitterem - jest ciekawie
22

Jak można przeczytać na blogu Blipa, niedawno została uruchomiona testowo integracja tego serwisu z Twitterem. Komunikacja jaką zaproponowali autorzy będzie dwustronna co oznacza, iż będzie można zarówno karmić Twittera blipnięciami jak i Blipa tweetami. Oprócz tych opcji możemy również ustawić aby...

Jak można przeczytać na blogu Blipa, niedawno została uruchomiona testowo integracja tego serwisu z Twitterem. Komunikacja jaką zaproponowali autorzy będzie dwustronna co oznacza, iż będzie można zarówno karmić Twittera blipnięciami jak i Blipa tweetami. Oprócz tych opcji możemy również ustawić aby wszystkie statusy pochodzące od naszych znajomych na Twitterze pojawiały się w naszym kokpicie.

Integracja z Twitterem to moim zdaniem ciekawe posunięcie Blipa. Twitter jest naprawdę dobrym źródłem informacji ale jeśli chodzi o aktywność użytkowników z Polski to moim zdaniem jest ona bardzo słaba. Dzięki połączeniu konta będziemy więc mogli wyssać z Twittera to co najlepsze nie wychodząc poza blipa.

Kolejnym dodatkiem który zwrócił moją uwagę to dodanie statystyk do każdego linku jaki pojawia się na Blipie. Są to sumy kliknięć w dany link. Żeby je zobaczyć trzeba kliknąć na małą literkę "s" umieszczoną przy każdym dodawanym do blipa odnośniku. Ciekawi mnie czy ta funkcja działa na tyle sprytnie, że sumuje kliknięcia w dany link nawet jeśli pochodzi on od kilku osób?



Nie wiem czy liczniki te są początkiem czegoś większe na kształt listy najpopularniejszych linków na Blipie- moim zdaniem Blip mógłby taką listę wprowadzić, niezależnie od tego czy któryś z serwisów stworzonych jako jego rozszerzenie coś takiego oferuje.

Gdyby mnie ktoś zapytał czego jeszcze w blipie brakuje to zasugerował bym stworzenie odnośnika (gdzieś nad sekcją polecamy w prawym pasku bocznym) do statusów które ktoś kierował do mnie i do tych w których ktoś o mnie wspominał. Nie wiem czy teraz jest jakiś łatwy sposób na dotarcie do tych informacji ale wydaj mi się, że w znacznym stopniu usprawniło by to komunikację (często zdarza mi się nie zauważyć pytań od innych osób na blipie kierowanych do mnie).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

blipTwitter