Polska

BLIKIEM nie da się płacić w sklepach stacjonarnych? Klienci Biedronki udowadniają, że nie

Grzegorz Ułan
BLIKIEM nie da się płacić w sklepach stacjonarnych? Klienci Biedronki udowadniają, że nie
74

BLIK, to najlepsze co nas spotkało w płatnościach mobilnych w całej ich historii, powtarzam to i będę to powtarzał, póki ktoś nie wymyśli czegoś lepszego.

Wchodzisz do tramwaju/autobusu i widzisz niedziałający terminal zbliżeniowy, ewentualnie dostępny tylko na bilon? Nie trzeba wychodzić z powrotem, wystarczy BLIK i Jak dojadę, szybciej kupuję w ten sposób, niż zbliżeniowo w terminalu - ostatnio liczyłem, dacie wiarę, że w niektórych terminalach w Warszawie, w tych nowszych trzeba 6 kliknąć w ekran, by kupić zbliżeniowo bilet?

Kupujesz w sklepie internetowych? Nawet bez opcji zapamiętania sklepu, jest to błyskawiczna opcja na zakupy w sieci, bez skomplikowanych formularzy, podawania niezliczonych ilości danych, tylko BLIK i już (bez opcji zapamiętania danego sklepu, potwierdzamy transakcję dodatkowo PIN-em mobilnym w aplikacji banku).

Wypłata z bankomatu? Kolejny genialny pomysł, tym razem na ominięcie problemu skimmingu, już tylko tak wypłacam pieniądze z bankomatu - jak muszę, co czynię niezwykle rzadko.

Przedostatnia opcja, która coraz bardziej zyskuje na popularności, to przelewy na numer telefonu P2P. Popularność tej opcji rośnie dzięki dodaniu do listy kontaktów z telefonu, identyfikatora posiadania przez znajomych BLIKA.

Na razie na szarym końcu pozostaje opcja płatności BLIKIEM w sklepach stacjonarnych, utożsamiana raczej, z jednej strony nieznajomością rozwiązania przez kasjerów, a z drugiej długą ścieżką na finalizację transakcji płatności BLIKIEM w ten sposób.

Okazuje się jednak, że klienci Biedronki znakomicie sobie z tym radzą. Płatności BLIKIEM w sklepach Biedronki pojawiły się w drugiej połowie września 2018 roku, od tego czasu średnia dzienna liczba transakcji BLIKIEM w kasach Biedronki wzrosła czterokrotnie.

Karol Sęktas, kierownik działu doskonalenia pracy sklepów Biedronka:

Wprowadzenie płatności BLIKIEM we wszystkich sklepach Biedronka w Polsce było ukłonem w stronę tych naszych klientów, którzy cenią sobie innowacje i chętnie korzystają z najnowszych technologii. BLIK to bardzo wygodna, prosta i szybka metoda płatności. Przewidujemy, że popularność BLIKA w naszej sieci będzie rosnąć, co już teraz widać po statystykach.

Jak to wygląda w liczbach? W styczniu 2019 roku klienci Biedronki płacili BLIKIEM 100 tysięcy razy - średnia dzienna wyszła 4,5 tys. transakcji, początkowo było to około tysiąc transakcji dziennie.

Adam Kokoszkiewicz, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Polskim Standardzie Płatności, operatorze BLIKA:

Cieszymy się, że największa sieć detaliczna w Polsce wspiera innowacyjne technologie i płatności mobilne. Jesteśmy przekonani, że popularność płatności BLIKIEM w sklepach Biedronka będzie rosła. Potwierdza to fakt, że tak wielu klientów docenia możliwość zapłaty BLIKIEM jako szybką i bezpieczną formę płacenia.

Interesująca liczba pada również w kontekście pojedynczego rekordzisty. Największą transakcję BLIKIEM odnotowano w Poznaniu, w Biedronce na ul. Czerwca 1956 - 10,4 tys. zł (?!), na drugim miejscu uplasowała się Biedronka w Lesznie, przy ul. Niepodległości, a podium zamyka sklep w Olsztynku, przy ul. Mrongowisza.

Źródło: Biedronka.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot