Polska

Marka mytaxi zniknie z polskiego rynku, zastąpi ją FREE NOW

Grzegorz Ułan
Marka mytaxi zniknie z polskiego rynku, zastąpi ją FREE NOW
12

Na skutek połączenia biznesów firmy Daimler, głównego udziałowca mytaxi z BMW powstanie nowa globalna marka FREE NOW.

I tak na przykład firma zajmująca się wynajmem samochodów na minuty, usługami parkingowymi, stacjami ładowania czy właśnie usługami zamawiania taksówek, jak mytaxi zmienią w tym roku nazwę na jedną wspólną FREE NOW. To już się dzieje od dziś, jednak proces zmiany nazwy będzie rozciągnięty w czasie, w przesłanym komunikacie mytaxi informuje tylko, że formalnie zakończy się w tym roku.

Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce:

Firmy Daimler i BMW oficjalnie ogłosiły dziś połączenie swoich usług miejskiej mobilności do których należy aplikacja mytaxi w jedną globalną markę. Dla mytaxi i jej przyszłości to świetna wiadomość - zyskaliśmy drugiego globalnego inwestora jakim jest BMW i dołączyliśmy do nowej grupy kapitałowej. W trakcie tego roku, zmienimy barwy mytaxi w markę FREE NOW. Wraz z pojawieniem się drugiego, tak ważnego i wiarygodnego inwestora strategicznego, jeszcze bardziej zwiększymy swoje możliwości rozwoju i konkurencyjność na rynku.

Poza zmianą nazwy niewiele się zmieni dla klientów mytaxi w Polsce, bez zmian będzie działała ich aplikacja mobilna do zamawiania taksówek, a do tego z tej samej aplikacji będą mogli korzystać w jeszcze większej liczbie miejscowości w Europie. Zmieni się jedynie, co oczywiste, kolorystyka aplikacji, nazwa no i logo.

Dwaj inwestorzy będą wsparciem dla mytaxi w budowaniu globalnego biznesu, w obliczu konsolidującej się branży. To świetna wiadomość również dla polskiego oddziału naszej firmy - zyskujemy nowe zaplecze, które pozwoli nam rozwijać naszą aplikację oraz usługi we wszystkich siedmiu polskich aglomeracjach. W związku z połączeniem, nasz model biznesowy polegający na współpracy z licencjonowanymi kierowcami taxi, nasza aplikacja oraz adresy naszych biur i zatrudniony w Polsce zespół - nie ulegną zmianie.

Źródło: mytaxi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu