Po Godzinach

Wrócimy do świata Blade Runner! Ależ fantastyczna niespodzianka!

KK
Konrad Kozłowski
26

Choć Blade Runner 2049 nie poradził sobie finansowo tak dobrze, jak zakładano, to jednak trudno temu filmowi cokolwiek zarzucić. Z kina wyszedłem oczarowany i miałem ochotę na więcej. I tak się stanie, bo twórca filmu ma dla nas niespodziankę.

Nakręcony w 1982 roku "Blade Runner" z Harrisonem Fordem jest dziś uznawany przez wielu za arcydzieło, a sequel na który czekano aż 35 lat wydawał się sprostać tym wygórowanym oczekiwaniom krytyków, fanów i zwykłych widzów. Aż trudno uwierzyć mi w to, że od premiery filmu mija rok, bo wydaje mi się dosłownie kilka tygodni temu wracałem do domu po pokazie, który mnie wręcz zahipnotyzował. Przez następne dni poświęciłem mnóstwo czasu na odsłuchiwanie ścieżki dźwiękowej, a później - po premierze na Blu-Ray - kilkukrotnie przeniosłem się do 2049 roku.

Spotkałem się z mało przychylnymi opiniami na temat fabuły "Blade Runnera 2049", ale nawet jeśli zgodzilibyśmy się z takimi ocenami, to pod względem produkcyjnym jest to fenomenalne dzieło. A gdybym pominął nawet ten fakt, to świat wykreowany w książce przez Philipa K. Dicka jest na tyle wciągający, że dla fanów sci-fi oraz nowych technologii, są to naprawdę pozycje obowiązkowe.

Z jednej strony tak niewielkie zaangażowanie w rozwój tego świata, a nawet uniwersum, dodaje mu uroku, bo wciąż skrywa wiele tajemnic i pozostawia mnóstwo niedopowiedzeń - miejsca na interpretacje, spekulacje i domysły jest całe mnóstwo. Z drugiej zaś strony z przyjemnością obejrzałbym jeszcze co najmniej jeden film domykający trylogię, jakiś serial telewizyjny, którego akcja rozgrywa się w tak opisanej przyszłości, a nie miałbym też nic przeciwko książkom i komiksom. Wiecie, do czego zmierzam?

Nadchodzą komiksy w świecie Blade Runnera!

Comicbook.com donosi, że wydawnictwa Alcon Media Group i Titan Publishing połączą siły, by wspólnie odpowiadać za wiele nadchodzących tytułów - komiksów wydawanych w formie pojedynczych zeszytów oraz dłuższych i bardziej skomplikowanych opowieści. Za ich treść ma odpowiadać m. in. scenarzysta "Blade Runnera 2049" Michael Green. Dodatkowo zapowiedziano pojawienie się innych materiałów, jak albumów opowiadających o zakulisowej pracy nad produkcjami z "Blade Runner" w tytule.

Niestety nie wiemy, kiedy można spodziewać się pierwszych efektów współpracy, ale będę od teraz bardzo czujny, ponieważ przy zachowaniu poziomu realizacji oraz opowieści, świat Blade Runnera może okazać się bardziej intrygujący od innych już funkcjonujących uniwersów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: