Smartfony

Szybki smartfon = chiński smartfon? Królem benchmarków model, którego nie kupicie w Polsce

Mirosław Mazanec
Szybki smartfon = chiński smartfon? Królem benchmarków model, którego nie kupicie w Polsce
3

Po raz trzeci z rzędu tytuł najwydajniejszego telefonu przypadł gamingowemu Black Shark 4S Pro. Telefon jest napędzany Snapdragonem 888 Plus.

W najnowszym, grudniowym zestawieniu AnTuTu, nie ma zaprezentowanych ostatnio smartfonów z procesorem Snapdragon 8 Gen 1, takich jak Moto Edge X30, Xiaomi 12 Pro czy Xiaomi 12. Dlatego znowu tytuł najwydajniejszego telefonu przypadł gamingowemu Black Shark 4S Pro. Telefon jest napędzany Snapdragonem 888 Plus, który ma do pomocy aż 16 GB RAM.

Black Shark 4S Pro najprawdopodobniej straci swoją pozycję w przyszłym miesiącu. W rankingu zostaną już uwzględnione smartfony ze Snapdragonem 8 Gen 1. Wiadomo, że Xiaomi 12 Pro z tym procesorem osiągnęło aż 1020324 pkt.

Jedyną wątpliwością są raporty od pierwszych użytkowników smartfonów z tym procesorem mówiące o bardzo dużych problemach z przegrzewaniem się urządzeń. Jeśli producenci zdecydują się na „softwarowe” ograniczenie wydajności spadną temperatury ale jednocześnie wyniki w benchmarkach.

Na drugiej pozycji uplasowała się Nubia RedMagic 6S Pro.

Dopiero na piątym miejscu w zestawieniu jest urządzenie z innym procesorem. To składany OPPO Find N z „gorącym” Snapdragonem 888. Najprawdopodobniej właśnie taka konstrukcja pozwala w zadawalający sposób odprowadzać ciepło, dzięki czemu nie mamy spadku wydajności. Wynik tego telefonu jest tym większym zaskoczeniem, że „składaki” nie są tworzone z myślą o maksymalnej wydajności.

AnTuTu przedstawiło również zestawienie smartfonów ze średniej półki. Tu także rządzi Qualcomm. Jego procesorami jest napędzanych 9 z 10 telefonów w zestawieniu. Jedyny „rodzynek” to OPPO Reno 6 5G z MediaTekiem Dimensity 900.

Na pierwszym miejscu jest iQOO Z5 ze Snapdragonem 778G i 12 GB RAM. Taki sam procesor ma również Honor 60 Pro który zajął drugie miejsce.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu