11

Bezpośrednie porównanie: iPad 2 kontra Kindle Fire

OK, zanim klikniecie „skomentuj” wylewając na mnie wiadro pomyj za porównywanie tylko teoretycznie podobnych produktów (teoretycznie, bo z innej półki cenowej), wstrzymajcie się proszę jeszcze chwilę. iDownloadBlog zestawił obok siebie, dosłownie, pod postacią wideo 2 chyba najgorętsze obecnie tablety: dobrze znanego iPada 2 i nowego Kindle Fire. Sprzedawane przez Amazon za 199$ urządzenie nie powinno […]

OK, zanim klikniecie „skomentuj” wylewając na mnie wiadro pomyj za porównywanie tylko teoretycznie podobnych produktów (teoretycznie, bo z innej półki cenowej), wstrzymajcie się proszę jeszcze chwilę. iDownloadBlog zestawił obok siebie, dosłownie, pod postacią wideo 2 chyba najgorętsze obecnie tablety: dobrze znanego iPada 2 i nowego Kindle Fire. Sprzedawane przez Amazon za 199$ urządzenie nie powinno mieć startu do produktu Apple, prawda? Posiada w końcu gorsze komponenty, dzięki czemu udało się osiągnąć niższą cenę.

Otóż jak się okazuje – nie do końca. Kindle Fire radzi sobie świetnie.

Przeprowadzony test w żaden sposób nie ma znamion benchmarku i ustalania konkretnych wartości liczbowych dla porównania. Skupia się na czymś innym – na tym, z czym każdy posiadacz tabletu ma do czynienia najczęściej.

Przeglądanie stron internetowych? Owszem, iPad 2 jest szybszy. To znaczy – szybciej ładuje strony. Kindle Fire męczy się bowiem z flashem i szczerze mówiąc, gdyby nie to – byłoby bardzo podobnie. Jak się pojawi opcja wyłączenia flasha, to może się zrobić ciekawie. Wciąż pozostanie jednak jeden, ogromny minus – płynność przewijania. Teoretycznie detal, ale przyjrzyjcie się zestawieniu na filmie. Niepłynne przewijania znacznie zmniejsza komfort i powoduje, że doświadczenie robi się jakieś takie… dziadowskie?

Zaskakujące może być porównanie działania Netflixa, czyli streamowania filmów. Jeszcze nie wiadomo, czy wynika to tylko z nowej wersji aplikacji dostępnej już na Androida (na iOS jeszcze nie ma), ale Fire radzi sobie z tym lepiej – film załadował się błyskawicznie. Szkoda tylko, że akurat ta usługa nas kompletnie nie dotyczy – Netflix nie jest w Polsce dostępny.

Wnioski? Kindle Fire kosztuje ponad dwa razy mniej, ale z tego krótkiego testu nie prezentuje się jak dwa razy gorsze urządzenie. Zależy co kto lubi, ale tym, którym Fire wystarczy znajdą się z pewnością miliony. Prawda?