Felietony

Bez kozery powiem - na Bitspiration warto (zaproszenie do wygrania)!

Grzegorz Marczak
Bez kozery powiem - na Bitspiration warto (zaproszenie do wygrania)!
19

Krzysiek Kowalczyk szykuje nie lada gratkę dla ludzi zainteresowanych branżą internetową. Wprawdzie imprez i konferencji jest w Polsce bardzo dużo i chyba każdy odczuwa już pewien przesyt to jednak na tę imprezę warto się wybrać. Właściwie nie będzie to konferencja tylko bardziej kameralne spotkanie...

Krzysiek Kowalczyk szykuje nie lada gratkę dla ludzi zainteresowanych branżą internetową. Wprawdzie imprez i konferencji jest w Polsce bardzo dużo i chyba każdy odczuwa już pewien przesyt to jednak na tę imprezę warto się wybrać. Właściwie nie będzie to konferencja tylko bardziej kameralne spotkanie (maksymalnie 150 osób), którego część odbędzie się na sali konferencyjne a następnie w kawiarniach i restauracjach na krakowskim Kazimierzu.

Konferencja ma być przeciwwagą dla takich imprez jak Le Web, NEXT czy PICNIC i docelowo stać się wiodącą konferencją w tej kategorii w regionie CEE. Bitspiration ma promować Polskę na europejskiej i światowej scenie nowych technologii, pokazując, że mamy nie tylko świetnych inżynierów, ale też przedsiębiorców, marketerów i innych ekspertów związanych z branżą IT. Także cele szczytne a plany ambitne. Krzysiek ma dobrą sieć kontaktów w branży w Europie dlatego wydaje mi się, że uda się stworzyć naprawdę klimatyczną i inspirującą konferencje. Osobiście mam już dość słuchania o kompleksach polskich przedsiębiorstw i porównaniu ich do sukcesów na świecie dlatego liczę, że na Bitspiration będzie coś więcej niż analiza obecnej sytuacji czy panele porównujące Europę z Doliną Krzemową.

Organizatorom udało się zaprosić naprawdę świetną ekipę, wśród prelegentów będą między innymi : Jawed Karim (współzałożyciel Youtube), John Draper (pierwszy telefoniczny haker), Don Dodge (Developer Advocate w Google), Mamoon Hamid (inwestor w Dolinie Krzemowej, były członek zarządu Yammer) czy Natasha Starkell (CEO GoalEurope, TechCrunch Europe).

Bitspiration jak już wspomniałem odbędzie się w Krakowie 12-13 czerwca. Wejściówka na dzień dzisiejszy kosztuje ok 2000 PLN, natomiast specjalnie dla czytelników Antyweb mamy jedno darmowe zaproszenie. Wystarczy w komentarzu odpowiedzieć na pytanie - który z prelegentów Bitspiration projektował rozwiązania dla Apple. Pierwsza poprawna odpowiedź zwycięża.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

StartupMobile