Polska

Beyond.pl do końca roku zdobędzie fotel wicelidera na rynku centrów danych, tuż za ATM

Grzegorz Ułan
Beyond.pl do końca roku zdobędzie fotel wicelidera na rynku centrów danych, tuż za ATM
25

Właśnie wróciłem ze spotkania z właścicielami Beyond.pl, na którym prezentowali swój nowy projekt, czyli budowę Centrum Badań Technologii Informatycznych. Prowadzącymi spotkanie byli: współzałożyciel i prezes Zarządu Beyond.pl - Michał Grzybkowski, Sebastian Kulczyk - współzałożyciel Beyond.pl, Ł...

Właśnie wróciłem ze spotkania z właścicielami Beyond.pl, na którym prezentowali swój nowy projekt, czyli budowę Centrum Badań Technologii Informatycznych.

Prowadzącymi spotkanie byli: współzałożyciel i prezes Zarządu Beyond.pl - Michał Grzybkowski, Sebastian Kulczyk - współzałożyciel Beyond.pl, Łukasz Polak - wiceprezes Beyond.pl oraz dyrektor marketingu Beyond.pl - Rafał Roszak. Michał Grzybkowski zdradził przy okazji nową strukturę własnościową Beyond, otóż początkowo z Sebastianem Kulczykiem byli współwłaścicielami (50%/50%), jednak ostatnio, po wniesieniu przez Kulczyka do spółki jednej ze swoich nieruchomości, ten ostatni stał się większościowym właścicielem Beyond z udziałem na poziomie 60 kilku procent.

Okazją do spotkania było wczorajsze wmurowanie kamienia węgielnego pod nową inwestycję centrum danych, której zakończenie pierwszego etapu planowane jest na koniec 2015 roku. Wartość inwestycji to ponad 100 milionów złotych. W jej wyniku powstanie centrum danych o powierzchni 6 300 m², zaprojektowane zgodnie z wytycznymi TIER IV i współczynnikiem PUE na poziomie 1,1.

Poniższa infografika przedstawia cały pakiet usług, które nowe centrum będzie w stanie zaoferować swoim klientom.

Po zakończeniu tej inwestycji, Beyond stanie się wiceliderem wśród polskich dostawców tych usług, przy założeniu równoczesnego zakończenia planowanych inwestycji przez ATM. Tak wygląda obecnie rozkład sił na tym rynku.

Wygląda więc na to, że następny 2016 rok przyniesie nam wyrównaną walkę o klienta w tym sektorze, zwłaszcza, że to dopiero początek tak dużych inwestycji w nowe data center. Następne swoje kroki Beyond planuje podjąć bliżej Warszawy, gdzie tak naprawdę skupiają się największe firmy poszukujące takich centrów danych.

Poniżej zamieszczam zestaw wizualizacji nowego centrum, które też robią wrażenie. Mam nadzieję, że uda nam się na koniec roku je odwiedzić i podzielimy się z Wami finalnym efektem rozpoczętych właśnie prac.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu